LAJMI I FUNDIT:

Izraeli shpall gjendjen emergjente në qytetin e Lodit, në kohën kur dhuna është përhapur

Izraeli shpall gjendjen emergjente në qytetin e Lodit, në kohën kur dhuna është përhapur

Izraeli e ka shpallur gjendjen emergjente në qytetin e Lodit, pas shpërthimit të protestave dhe dhunës, derisa konflikti po vazhdon të intensifikohet mes forcave izraelite dhe militantëve palestinezë, shkruan BBC.

Reklama

Shumë veturave u është vënë zjarri e 12 persona raportohet se janë plagosur pas përplasjes në qytetin e Lodit, transmeton Telegrafi.

Militantët palestinezë kanë shkrepur qindra raketa thellë në Izrael, derisa Izraeli ka kryer sulme të ashpra ajrore mbi Gaza.

Si rezultat i kësaj kanë humbur jetën të paktën 40 persona – që po konsiderohet si dhuna më e madhe e parë në vitet e fundit.

Militantët palestinezë kanë shkrepur qindra raketa mbi qytetin e Tel Avivit, pasi Izrael kreu sulme ajrore duke demoluar një bllok të ndërtesave në Rripin e Gazës.

E ushtria izraelit ka njoftuar se për cak kishte militantët në Gaza, si kundërpërgjigje për raketat e shkrepura dhe sulmet e kryera në Jerusalem dhe rajone tjera. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Evropa
Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Evropa
Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Serbia
Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Turqia
Pamjet e takimit të Putinit me Kadyrov ngjallin spekulime

Pamjet e takimit të Putinit me Kadyrov ngjallin spekulime

Evropa
Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Evropa
Kalo në kategori