0Shares

Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri për punë të jashtme, Nikolla Dimitrov, kanë pasur një tentim konstruktiv për prezantimin dhe për s=diskutimin nga marrëveshja për emrin me Greqinë, por kryetari Ivanov e ka ndërprerë dhe ka lëshuar mbledhjen dhe ka refuzuar të bisedojë rreth kësaj marrëveshje historike për të ardhmen e Maqedonisë, njoftojnë nga Qeveria, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Nga atje edhe një herë i bëjnë thirrje të gjithë faktorëve politik që të jenë të bashkuar rreth interesave kombëtare dhe të japin mbështetje për prosperitetin e qytetarëve dhe për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO.

“Qytetarët kanë fituar mundësinë ideale që të hapin një kapitull të ri në histori të vendit tonë dhe askush nuk ka të drejtë t’i pengojë që të merret vendimet e duhura për të ardhmen e Maqedonisë”, thonë nga konferenca e shtypit të Qeverisë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)