Pasi anuloi luftën e tij kundër Hasim Rahman Jr, Jake Paul tashmë ka tre rivalë në mendje për të bërë luftën e 6 gushtit. Youtuberi foli për një listë dëshirash me tre emra që patjetër do ta ndihmojë atë të përmirësojë përvojën e tij brenda ringut.

Sipas vetë Paul, Mike Tyson është një boksier me të cilin do të donte patjetër të përballej. Ai nuk foli si tifoz, plani i tij është të takojë vërtet ish- kampionin e peshave të rënda brenda ringut.

“Unë mendoj se në mënyrë ideale, Mike Tyson do të ishte një kundërshtar i mundshëm. Ne kemi shtyrë ide se kjo mund të ndodhë më vonë këtë vit ose në fillim të vitit të ardhshëm”, deklaroi Paul në një intervistë për DAZN Boxing Show.

Jake Paul akuzohet se ka kopjuar taktikën e Conor McGregor me filmime sparringu Jake Paul akuzohet se ka kopjuar taktikën e Conor McGregor me filmime sparringu

Për Jake Paul, të dy Nate Diaz dhe Anderson Silva janë rivalë të mëdhenj potencialë që mund të jenë pjesë e një eventi kryesor në dhjetor 2022 ose gjatë muajve të parë të 2023.

Anderson Silva është lartë në atë listë dhe Nate Diaz është gjithashtu shumë i lartë në atë listë, kështu që ata janë aktualisht tre opsionet.

View this post on Instagram

A post shared by Jake Paul (@jakepaul)

Paul tashmë është përpjekur të kontaktojë me Mike Tyson, i cili konsiderohet si një nga më të mëdhenjtë e të gjitha kohërave në këtë sport, konkretisht në kategorinë e peshave të rënda. Por, kjo luftë nuk do të ndodhë nëse Mike Tyson nuk merr një pagë shumë më të madhe se ajo që Jake Paul u ka ofruar rivalëve të tij.

Pas daljes në pension, Mike Tyson vazhdon të stërvitet dhe të përgatitet për boks në baza ditore. Ish-kampioni përdor vazhdimisht mediat e tij sociale për të provuar se ai ende ka atë goditje legjendare. Megjithatë, Jake Paul është kritikuar për luftimin e boksierëve të pensionuar ose njerëzve që nuk janë profesionistë në këtë sport. /Telegrafi/