Islandë 2-1 Austri: Lojtari i ndeshjes nga UEFA (Foto)

Përfaqësuesja e Austrisë e ka përfunduar rrugëtimin e tyre në Euro 2016 me një humbje ndaj Islandës me rezultat 2-1.

Austriakët ishin më të mirë gjatë gjithë takimit, por islandezët nuk u dorëzuan deri në fund.

Golin e vetëm në këtë takim për Austrinë e shënoi Alessandro Schopf, kurse lojtari i ndeshjes nga UEFA ishte Kari Arnason.

Me këtë rast Hungaria e përfundoi Grupin F në vendin e parë me pesë pikë, Islanda në të dytin me pesë pikë, kurse Portugalia në vendin e tretë me tre pikë. Kurse Austria në vendin e fundit me një pikë. /Telegrafi/

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Zbulohen emrat e pesë lojtarëve të Barcelonës të “keqtrajtuar” nga Xavi

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e sotme në Arabinë Saudite?

Tre lojtarë të Arsenalit mund të mos marrin medaljen nëse Topçinjtë fitojnë titullin e Ligës Premier

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute