LAJMI I FUNDIT:

Ishin strehuar në istikame duke menduar se nuk do t’i shohin, momenti kur droni kamikaz ukrainas godet ushtarët rusë

Ishin strehuar në istikame duke menduar se nuk do t’i shohin, momenti kur droni kamikaz ukrainas godet ushtarët rusë
Reklama

Një video e re nga vija e frontit në Ukrainë, edhe një herë ka dëshmuar se çfarë luftime të ashpra po zhvillohen në këtë vend.

Në videon e shkurtër, shihet droni kamikaz i ukrainasve duke i goditur istikamet, brenda të cilave ishin fshehur ushtarët rusë, transmeton Telegrafi.


Një dron tjetër shihet duke ia mësyrë të njëjtit vend, si dhe kufomat e ushtarëve rusë që e pësuan me jetë nga këto sulme.

Inteligjenca britanike: Rusët u mundën në Bakhmut, kanë të zhgënjyer - flasin për humbje të mëdha
Lexo po ashtu Inteligjenca britanike: Rusët u mundën në Bakhmut, kanë të zhgënjyer - flasin për humbje të mëdha

Videoja është postuar nga mediat ukrainase, që pretendojnë se të vrarët ishin pjesëtarë të ushtrisë rusë që kishin refuzuar të dorëzohen.

Ishin operatorët e dronëve ukrainas që kishin lokalizuar pozicionet mbrojtëse të rusëve brenda istikameve.

Nga përplasja e dronëve kamikazë, që të gjithë ushtarët rusë që gjendeshin në istikame janë vrarë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Izraeli liron 33 palestinezë të burgosur, një prej tyre rrëfen tmerrin e përjetuar

Izraeli liron 33 palestinezë të burgosur, një prej tyre rrëfen tmerrin e përjetuar

Azia
Hamasi liroi izraelitët vëlla e motër, gjatë lirimit mësuan se e ëma u është vrarë

Hamasi liroi izraelitët vëlla e motër, gjatë lirimit mësuan se e ëma u është vrarë

Azia
Pse Katari është i përfshirë

Pse Katari është i përfshirë "kaq shumë" në negociatat mes Izraelit dhe Hamasit?

Botë
Rrëfimi për pengun ruso-izraelit, i cili sipas tezës së tij “u arratis nga Hamasi, por u gjet dhe u kthye nga banorët e Gazës”

Rrëfimi për pengun ruso-izraelit, i cili sipas tezës së tij “u arratis nga Hamasi, por u gjet dhe u kthye nga banorët e Gazës”

Botë
Hamasi liroi 13-vjeçaren, por jo nënën e saj – rrëfimi i një prej familjarëve të tyre

Hamasi liroi 13-vjeçaren, por jo nënën e saj – rrëfimi i një prej familjarëve të tyre

Botë
Grupi i të drejtave të njeriut pretendon se Izraeli po “vjedh” organet nga trupat e palestinezëve

Grupi i të drejtave të njeriut pretendon se Izraeli po “vjedh” organet nga trupat e palestinezëve

Botë
Kalo në kategori