LAJMI I FUNDIT:

“Ishe shumë i mirë sot” – futbollisti i famshëm rus uron Mirlind Daku për paraqitjen dhe shkëmbejnë fanellat

“Ishe shumë i mirë sot” – futbollisti i famshëm rus uron Mirlind Daku për paraqitjen dhe shkëmbejnë fanellat

Mirlind Daku ishte në formë shumë të mirë ndaj Lokomotivës së Moskës, ku asistoi në barazimin 1-1, duke kaluar dy futbollistë dhe portierin për të asistuar në fund për bashkëlojtarin e tij, Valentin Vada.

Sulmuesi i Shqipërisë u shpall lojtari i ndeshjes, ndërsa edhe nga SofaScore mori vlerësimin më të madh me notën 7.5.


Paraqitje e tij e ka vlerësuar legjenda ruse e futbollit, Artem Dzyuba, që aktualisht luan te Lokomotiva e Moskës.

Mirlind Daku bën gjithçka dhe shpallet lojtar i ndeshjes – kalon dy mbrojtës dhe portierin për të asistuar
Lexo po ashtu Mirlind Daku bën gjithçka dhe shpallet lojtar i ndeshjes – kalon dy mbrojtës dhe portierin për të asistuar

“Ishe shumë i mirë sot”, i ka thënë Dzyuba sulmuesit shqiptar me të cilin i ka ndërruar fanellat pas ndeshjes.

Dzuba ka bërë karrierë me klubet e mëdha ruse Spartak dhe Zenit, ndërsa për shumë vite ka qenë sulmuesi kryesor i Rusisë, ku nga 55 paraqitje kishte 30 gola.

Mirlind Daku në këtë edicionin në Superligën e Rusisë ka pesë gola dhe tri asistime.  /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

Përfaqësueset
Kalo në kategori