LAJMI I FUNDIT:

Ish-legjenda e Man United që ka drejtuar vetëm një klub dëshiron ta zëvendësojë Ten Hagun

Ish-legjenda e Man United që ka drejtuar vetëm një klub dëshiron ta zëvendësojë Ten Hagun

Ikona e Manchester United, Dwight Yorke, ka shprehur interesim që të zëvendësojë Erik Ten Hagun në ‘Old Trafford’, në rast se holandezi shkarkohet.

The Guardian ka raportuar se Ten Hag do të ndajë rrugët me Unitedin pavarësisht rezultatit të finales së FA Cup ndaj Manchester Cityt, ani pse nga klubi nuk kanë komentuar në lidhje me këto raportime.

Një largim do të thoshte së këtu përfundon aventura dyvjeçare e holandezit në ‘Old Trafford’, i cili fitoi Carabao Cup sezonin e kaluar dhe siguroi kualifikimin në Ligën e Kampionëve.


Ai gjithashtu ka bërë që disa lojtar të rinj të shndërrohen në lojtar kyç për Unitedin, duke përfshirë Alejandro Garnacho dhe Kobbie Mainoo, por eliminimi në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve dhe përfundimi në pozitën e tetë në Ligën Premier, janë bërë shkaktar që pozita e tij të lëkundet.

Por, në një intervistë për Daily Mail, fituesi i tripletës në vitin 1999, Yorke, mendon se ai mund të punësohet në ‘Old Trafford’, duke cituar suksesin e njërit prej ish-bashkëlojtarëve të tij.

Ten Hag zbulon në një intervistë shpërthyese atë që pronarët e Man Utd i kanë thënë 'direkt' për të ardhmen e tij
Lexo po ashtu Ten Hag zbulon në një intervistë shpërthyese atë që pronarët e Man Utd i kanë thënë 'direkt' për të ardhmen e tij

“Ai lloj i karakterit, mënyra se si i qasem lojtarëve, e di se si të stërvisë, ajo eksperiencë e vogël që kam, njerëzit që do t’i sjell për ta bërë atë klub të futbollit më të mirë është shumë e rëndësishme”.

“Manchester United është një punë që nuk mund ta refuzoni. Është një punë shumë e madhe. ADN-ja e futbollit ka qenë aty”.

“Unë e kam dëshmuar se mund të stërvisë në një kohë të shkurtër dhe të fitojë (Kupën e Australisë me MacArthur FC).

“Më besoni mua, nëse Ole Gunnar Solskajer mund të stërvisë, definitivisht edhe unë mund të bëhem një trajner”, përfundoi Yorke./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

La Liga
Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Ndërkombëtare
Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

La Liga
Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Premier League
Kalo në kategori