LAJMI I FUNDIT:

Ish-fituesi i Kupës së Botës me Francën sulmon Mbappen pas deklaratave rreth PSG-së

Ish-fituesi i Kupës së Botës me Francën sulmon Mbappen pas deklaratave rreth PSG-së

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe bëri bujë të enjten pasdite, kur bëri të qartë se ai nuk pajtohet me një fushatë marketingu të lëshuar nga klubi që e shfaqte shumë atë.

Ekipi francez po promovonte biletat sezonale për sezonin e ardhshëm, dhe e bëri këtë me një video që shfaqte shumë Mbappen.


Sidoqoftë, Mbappe më pas lëshoi ​​një deklaratë në Instagramin e tij duke mos lënë askënd në dyshim se ai nuk e miratoi atë, me një nga çështjet kryesore që mendohet të jetë kontrolli i tij mbi të drejtat e imazhit.

Mbappe sulmoi ashpër PSG-në pas videos së publikuar: Klubi nuk është Kylian Saint-Germain
Lexo po ashtu Mbappe sulmoi ashpër PSG-në pas videos së publikuar: Klubi nuk është Kylian Saint-Germain

Fituesi francez i Kupës së Botës, Christophe Dugarry nuk pajtohet me reagimin. Ish-sulmuesi i Barcelonës nuk e kuptoi pse Mbappe kishte ndjekur atë rrugë të veçantë.

“Klubi duhet ta kishte paralajmëruar, në rregull, por a mendoni se ia vlen një mesazh në rrjetet sociale? Ju mund të telefononi drejtuesit tuaj dhe ta zgjidhni atë nga brenda”, ka thënë fillimisht Dugarry për RMC.

“As nuk e kuptoj mesazhin e tij. Ndaloni! Ndaloni gjithë egon! Ata humbasin ndeshjet njëra pas tjetrës! Lërini të luajnë. Në fushë le të tregojnë vlerën e tyre. Ata kanë rroga të çmendura. Ju nuk keni nevojë të bëni bujë sepse nuk keni miratuar një reklamë. Kujt i intereson?”.

Pas shpërthimit të Mbappes ndaj klubit, PSG largon videon me francezin si personazh kryesor
Lexo po ashtu Pas shpërthimit të Mbappes ndaj klubit, PSG largon videon me francezin si personazh kryesor

“Ai mund të kishte thirrur presidentin e tij në vend që të dërgonte një mesazh në rrjetet sociale që do të shkojë nëpër botë. Është e ngathët, jo elegante”, përfundoi ish-sulmuesi francez.

E ardhmja e Mbappes në PSG është një burim i vazhdueshëm diskutimi këto ditë, pavarësisht se ka nënshkruar një marrëveshje të re me klubin verën e kaluar. Ai e ka bërë të qartë në pika të ndryshme gjatë sezonit se pavarësisht angazhimit të tij, ai nuk po jeton plotësisht në harmoni me PSG-në. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Kroacia lëshon fitoren nga duart, Italia i falet Zaccagnit

Kroacia lëshon fitoren nga duart, Italia i falet Zaccagnit

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori