Simone Inzaghi e ka lavdëruara përulësinë dhe sakrificën kolektive te skuadra e Lazios, pas fitores kundër Borussia Dortmundit në Ligën e Kampionëve.

Biancocelestët shënuan fitore prej 3-1 në ndeshjen hapëse në kuadër të Grupit F, në garën më të madhe evropiane për klube.

“Më pëlqeu përulësia me të cilën u përballëm me një kundërshtar shumë të fortë, sepse nga mesfusha përpara, ata kanë lojtarë të jashtëzakonshëm, me potencial të pamasë”.

(Foto: Twitter/S.S. Lazio)

“Bëmë një lojë të shkëlqyer me një sakrificë kolektive dhe pastaj i lënduam kur i patëm rastet”.

Lazio fiton ndaj Borussia Dortmundit, Muriqi debuton në Ligën e Kampionëve Lazio fiton ndaj Borussia Dortmundit, Muriqi debuton në Ligën e Kampionëve

“Kemi nevojë për përulësi, t’i rikthejmë disa nga lojtarët që kanë munguar në javën e kaluar dhe fatkeqësisht, kjo ka ndodhur shpesh në vitet e fundit”, ka deklaruar Inzaghi për Sky Sport Italia. /Telegrafi/