LAJMI I FUNDIT:

Inter 2-0 Udinese, notat e lojtarëve – Correa më i miri

Inter 2-0 Udinese, notat e lojtarëve – Correa më i miri

Interi ka fituar pa shumë vështirësi në shtëpi ndaj Udineses me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 11-të në Serie A.

Nerazzurrët kanë marrë edhe fitoren e radhës në kampionat, pasi u treguan të fortës në ndeshjen e tyre si vendas ndaj Udineses.


Golat në këtë ndeshje për ekipin e Simone Inzaghit u shënuan nga Joaquin Correa (60’, 68’).

Interi fiton me lehtësi ndaj Udineses
Lexo po ashtu Interi fiton me lehtësi ndaj Udineses

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht sulmuesi argjentinas Correa, i cili pas dy golave u vlerësua me notë 8.2.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për Stefano Sensin që u notua me 6.3.

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Ndërkombëtare
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League

"Çfarë mund të kishim bërë?! Ai donte të largohej" - Guardiola flet për për golashënuesin më të mirë të Ligës Premier

Premier League
Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Ndërkombëtare
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
Kalo në kategori