LAJMI I FUNDIT:

Inspektorët tmerrohen nga papastërtia e një lokali ushqimor (Foto)

Inspektorët tmerrohen nga papastërtia e një lokali ushqimor (Foto)

Në Mançester të Anglisë, inspektorët e kanë mbyllur menjëherë një lokal ku shërbeheshin ushqime të shpejta, shkaku i papastërtisë së kuzhinës.

Reklama

Mbetjet e miut jo vetëm që e kishin mbuluar dyshemenë, por ndodheshin edhe pranë dërrasës për prerjen e ushqimit, si dhe në thasët e hapur të miellit, transmeton Telegrafi.

Yndyra e shtresuar nëpër kazanët për zierje, ushqime të mykura në të gjitha anët, si dhe një ‘pishinë’ me ujë të ndytë prapa lavamanit, janë disa nga arsyet e shumta që është mbyllur ky vend.

Mishi i pulës është lënë në një kovë së bashku me gjak, në frigorifer kishte edhe plehra, kurse i gjithë vendi mbante erë të rëndë.

Mbi pronarin e lokalit rrëndojnë katër akuza për mungesë higjiene, ndërsa ai rrezikon gjobë të rëndë dhe humbje të licencës për shërbim të ushqimit, po që se shpallet fajtor. /Telegrafi/

Hygiene inspectors were called to visit a takeaway when a customer complained they had seen a rat running across the counter.nThe owner of a filthy, rat-infested Salford takeaway littered with rotting food has been hit with a bill of nearly £3,000 credit: Manchester Evening News after being hauled before the courts.nEnvironmental health officers were called to Central takeaway on Cromwell Road in Charlestown after a customer complained they had seen a rat running across the counter.nnCAPTION Cenral takeaway

credit: Manchester Evening News Hygiene inspectors were called to visit a takeaway when a customer complained they had seen a rat running across the counter.nThe owner of a filthy, rat-infested Salford takeaway littered with rotting food has been hit with a bill of nearly £3,000 after being hauled before the courts.nEnvironmental health officers were called to Central takeaway on Cromwell Road in Charlestown after a customer complained they had seen a rat running across the counter.nnCAPTION Cenral takeaway

credit: Manchester Evening News Hygiene inspectors were called to visit a takeaway when a customer complained they had seen a rat running across the counter.nThe owner of a filthy, rat-infested Salford takeaway littered with rotting food has been hit with a bill of nearly £3,000 after being hauled before the courts.nEnvironmental health officers were called to Central takeaway on Cromwell Road in Charlestown after a customer complained they had seen a rat running across the counter.nnCAPTION Cenral takeaway

Në trend Fun

Më shumë
Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Interesante
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Renditi copëzat në tabelën e shahut për 45 sekonda, 10-vjeçarja nga Malajzia thyen rekordin Guinness

Renditi copëzat në tabelën e shahut për 45 sekonda, 10-vjeçarja nga Malajzia thyen rekordin Guinness

Interesante
Biden rrëshqet dhe për pak sa nuk rrëzohet derisa zbret shkallëve nga aeroplani

Biden rrëshqet dhe për pak sa nuk rrëzohet derisa zbret shkallëve nga aeroplani

Interesante
Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Fun
Pas 23 vitesh mundi të pushojë pa gruan, me kushtin që ta vë në qafë këtë “litar”! (Foto)

Pas 23 vitesh mundi të pushojë pa gruan, me kushtin që ta vë në qafë këtë “litar”! (Foto)

Fun
Kalo në kategori