LAJMI I FUNDIT:

Inspektimi shtetëror shëndetësor u dërgua të hetojë vdekjen e foshnjës në Manastir

Inspektimi shtetëror shëndetësor u dërgua të hetojë vdekjen e foshnjës në Manastir

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Maja Manoleva, i ka dërguar urdhër Inspektoratit Shtetëror Sanitar Shëndetësor (ISSH) që menjëherë të kryejë inspektim të jashtëzakonshëm në Spitalin klinik – Manastir dhe në Klinikën Universitare për sëmundje të fëmijëve, lidhur me rrjedhën e trajtimit dhe trajtimit. të nënës në lindje dhe të porsalindurit të saj të vdekur.

I porsalinduri ka ndërruar jetë të shtunën pasi lindi një ditë më parë në Spitalin klinik në Manastir. Për shkak të komplikimeve është transferuar në Klinikën e Fëmijëve në Shkup.

Familja akuzon se nuk janë njoftuar me kohë për përkeqësimin e gjendjes shëndetësore të foshnjës dhe se nuk janë marrë masa në kohë për shpëtimin e djalit të tyre, i cili ka ndërruar jetë 30 orë pas lindjes.


Në trend Lajme

Më shumë
Analistët kërkojnë dorëheqjen e Sveçlës pas ikjes së Faton Hajrizit dhe të tjerëve nga burgjet e Kosovës

Analistët kërkojnë dorëheqjen e Sveçlës pas ikjes së Faton Hajrizit dhe të tjerëve nga burgjet e Kosovës

Drejtësi
Deputeti i LVV-së: Faton Hajrizi është kriminel, Kosova i ka lajmëruar fqinjët për ikjen e tij

Deputeti i LVV-së: Faton Hajrizi është kriminel, Kosova i ka lajmëruar fqinjët për ikjen e tij

Lajme
Vrasja e policit serb në Serbi, flet Kurti

Vrasja e policit serb në Serbi, flet Kurti

Lajme
Shfuqizohet vendimi për kufizimin e qarkullimit të mjeteve më të rënda se 7.5 ton

Shfuqizohet vendimi për kufizimin e qarkullimit të mjeteve më të rënda se 7.5 ton

Lajme
Osmani dhe kancelari gjerman flasin për angazhimin e përbashkët në integrimin e euroatlantik të Kosovës

Osmani dhe kancelari gjerman flasin për angazhimin e përbashkët në integrimin e euroatlantik të Kosovës

Lajme
Dyfishohen dhe trefishohen shtesat për fëmijë, Kurti prezanton skemën e re të mbështetjes për nënat

Dyfishohen dhe trefishohen shtesat për fëmijë, Kurti prezanton skemën e re të mbështetjes për nënat

Lajme
Kalo në kategori