LAJMI I FUNDIT:

Iniciativë e jashtëzakonshme nga “Radar”: Për 15 minuta mblodhi 10 mijë euro, disa “Play Station” dhe televizorë për repartin ku trajtohen fëmijët me leukemi në QKUK

Iniciativë e jashtëzakonshme nga “Radar”: Për 15 minuta mblodhi 10 mijë euro, disa “Play Station” dhe televizorë për repartin ku trajtohen fëmijët me leukemi në QKUK

Një iniciativë e jashtëzakonshme është ndërmarrë nga emisioni “Radar” në RTV Dukagjini e cila është përmbyllur për një kohë rekorde.

Reklama

Mbi 10 mije euro, gjashtë “Sony Play Station 4” dhe dy televizorë janë siguruar për vetëm 15 minuta nga dëgjuesit e emisionit “Radar”.

Qëllimi i emisionit është që rreth 9 dhomat ku trajtohen 60-fëmijë me leukemi në QKUK të pajisen me “Play Station” në mënyrë që këta fëmijë ta kenë më të lehtë trajtimin.

Dëgjues të shumtë nuk kanë nguruar të dhurojnë të holla, “Play Station” apo televizorë.

Dhurimi i këtyre pajisjeve do t’iu dhurohen fëmijëve nga stafi i “Radar” bashkë me Adrian Berishan (DJ Gamble), i cili e ka pasur ëndërr një iniciativë të tillë.

Në video mund të dëgjoni premtimet e dhuruesve dhe emocionet e DJ Gamble kur e kupton që janë mbledhur mjetet për këtë iniciativë./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo

Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo

Lajme
Kurti: Me Escobarin dhe Lajçakun do të flasim për mundësinë e organizimit të zgjedhjeve të parakohshme në veri

Kurti: Me Escobarin dhe Lajçakun do të flasim për mundësinë e organizimit të zgjedhjeve të parakohshme në veri

Lajme
Ekipi i RTV 21 ndiqet nga një person i armatosur në Leposaviq

Ekipi i RTV 21 ndiqet nga një person i armatosur në Leposaviq

Lajme
“Burra”, Edi Rama publikon foton e Ali Ahmetit me babanë e Hashim Thaçit

“Burra”, Edi Rama publikon foton e Ali Ahmetit me babanë e Hashim Thaçit

Lajme

"1000 vjet në dy minuta, historia mes Kosovës dhe Serbisë" - shikohet rreth dy milionë herë në Twitter, reagon gazetarja e CNN

Politikë
Ish-ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Fried: Ngjarjet e fundit në veri i kanë rrënjët në Serbi, Qeveria e Kosovës gaboi

Ish-ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Fried: Ngjarjet e fundit në veri i kanë rrënjët në Serbi, Qeveria e Kosovës gaboi

Lajme
Kalo në kategori