LAJMI I FUNDIT:

Iluzion optik, në mesin e qindra “zeal” a mund ta gjeni fjalën “seal”?

Iluzion optik, në mesin e qindra “zeal” a mund ta gjeni fjalën “seal”?

Një iluzion optik i publikuar së fundmi ka vënë në lajthitje të gjithë ata që kanë patur rastin ta shohin.

Reklama

Madje sipas FesherLive që publikoi fotografinë, vetëm ata me sy të mprehtë mund ta vërejnë dallimin mes fjalës “zeal” dhe “seal”.

Në imazhin e parë shihet qindra e shkruar fjala “zeal”, ku në rreshta diku fshihet edhe fjala “seal”, transmeton Telegrafi.

Në shikim të parë duket se në rreshta nuk ekziston fare “seal”, por nëse e shikoni me vëmendje do ta shihni se “fshihet” diku.

Më poshtë janë dy fotografitë dhe mund ta testoni veten, për të parë se për sa sekonda mund ta gjeni. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Fun
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Fun
Në gusht fitoi në lotarinë amerikane, xhekpotin prej 1.6 miliardë dollarësh - fituesi lajmërohet tani për ta tërhequr shpërblimin

Në gusht fitoi në lotarinë amerikane, xhekpotin prej 1.6 miliardë dollarësh - fituesi lajmërohet tani për ta tërhequr shpërblimin

Interesante
Askush nuk e pret posterin si ky qen

Askush nuk e pret posterin si ky qen

Fun
Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Fun
Kalo në kategori