LAJMI I FUNDIT:

Pagat e grevistëve, Hykolli: Dalin të hënën, besoj që ka qenë gabim teknik

Pagat e grevistëve, Hykolli: Dalin të hënën, besoj që ka qenë gabim teknik

Punëtorëve të sektorit publik të cilët janë në grevë tash e një muaj nuk u janë ekzekutuar ende pagat e shtatorit.

Në lidhje me këtë kryetari i Bashkimi të Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK), Atdhe Hykolli ka thënë se ato do të dalin dhe se beson që mund të ketë ndodhur një gabim teknik.

“Lidhur me pagat sot kam pasur kontakt me partnerin social dhe sipas tyre ka ndodhur një gabim teknik. Unë besoj se të hënën do të dalin”, tha ai.

Ndryshe, të premten punëtorëve të sektorit publik të cilët janë në grevë tash e një muaj, nuk u janë ekzekutuar pagat e shtatorit.  /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Nga dyshimet për Policinë e Kosovës tek ndikimi te dëshmitarët, si e ndryshoi Specialja arsyetimin për t’i mbajtur në Hagë ish-krerët e UÇK-së

Nga dyshimet për Policinë e Kosovës tek ndikimi te dëshmitarët, si e ndryshoi Specialja arsyetimin për t’i mbajtur në Hagë ish-krerët e UÇK-së

Drejtësi
Vdekja e katër burrave në lokacione të ndryshme në Prishtinë, Prokuroria: Në koordinim me Policinë po ndërmarrim veprime për ndriçimin e rrethanave

Vdekja e katër burrave në lokacione të ndryshme në Prishtinë, Prokuroria: Në koordinim me Policinë po ndërmarrim veprime për ndriçimin e rrethanave

Besnike Salihu
PDK kërkoi shkarkimin e ambasadorit Berishaj, deputeti Berisha e vizitoi në Zagreb: Biseduam për të mirën e kombit dhe shtetit

PDK kërkoi shkarkimin e ambasadorit Berishaj, deputeti Berisha e vizitoi në Zagreb: Biseduam për të mirën e kombit dhe shtetit

Politikë
Vdekja e katër burrave në Prishtinë, Policia nis hetimet

Vdekja e katër burrave në Prishtinë, Policia nis hetimet

Kronika e Zezë
Aliu jep lajmin e mirë për diasporën, nga 24 qershori hapen linja të reja të fluturimeve nga Prishtina në Zvicër

Aliu jep lajmin e mirë për diasporën, nga 24 qershori hapen linja të reja të fluturimeve nga Prishtina në Zvicër

Lajme
Ndërprerja e energjisë në Shqipëri, Balluku: Jemi në një situatë kritike, e njëjta gjë ndodhi në Kroaci dhe Mal të Zi

Ndërprerja e energjisë në Shqipëri, Balluku: Jemi në një situatë kritike, e njëjta gjë ndodhi në Kroaci dhe Mal të Zi

Lajme
Kalo në kategori