LAJMI I FUNDIT:

Humbje pas humbje në Detin e Zi, Putin emëron shefin e ri të marinës

Humbje pas humbje në Detin e Zi, Putin emëron shefin e ri të marinës

Presidenti rus, Vladimir Putin ka emëruar shefin e ri të marinës ruse dhe dy komandantëve të flotës pas sulmeve të përsëritura të Ukrainës ndaj anijeve të saj ushtarake.

Admirali Alexander Moiseev është emëruar si kreu i marinës ruse, njoftoi ministria ruse e Mbrojtjes.


Ministri Sergei Shoigu tha gjithashtu gjatë një telefonate konferencë me stafin e lartë të forcave të armatosura se zëvendësadmirali Konstantin Kabantsov ishte emëruar në postin e komandantit të Flotës Veriore dhe zëvendësadmirali, Sergei Pinchuk u emërua si komandant i flotës së Detit të Zi.

A po e braktis flota ruse Krimenë?
Lexo po ashtu A po e braktis flota ruse Krimenë?

Emërimet e reja vijnë pas një vale sulmesh ukrainase ndaj flotës ruse të Detit të Zi në Krimenë e pushtuar që nga viti 2014.

Paraardhësi i admiralit Moiseev u vra pas sulmeve të ushtrisë ukrainase, raporton skynews.

Ndryshe, flota ruse pothuajse e ka braktisur Krimenë, duke lënë vetëm një anije luftarake të aftë për të gjuajtur raketa. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
SHBA me mesazh të qartë për Izraelin, nëse Tel Avivi vendos për një “kundërofensivë” kundër Iranit

SHBA me mesazh të qartë për Izraelin, nëse Tel Avivi vendos për një “kundërofensivë” kundër Iranit

Botë
Zelenskyt i prezantohet droni kamikaz ukrainas, i cili tashmë ka arritur fitoret e para kundër Rusisë

Zelenskyt i prezantohet droni kamikaz ukrainas, i cili tashmë ka arritur fitoret e para kundër Rusisë

Botë
Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, gjithçka ndodhi deri më tani - detajet, pamjet dhe reagimet, minutë pas minute

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, gjithçka ndodhi deri më tani - detajet, pamjet dhe reagimet, minutë pas minute

Botë
Si do të përgjigjet Izraeli? Eksperti britanik tregon tri opsionet e (pa)mundshme

Si do të përgjigjet Izraeli? Eksperti britanik tregon tri opsionet e (pa)mundshme

Botë
Priten reshje të dendura shiu, bubullima, vetëtima dhe breshër – Emiratet e Bashkuara Arabe miratojnë mësimin në distancë për dy ditë

Priten reshje të dendura shiu, bubullima, vetëtima dhe breshër – Emiratet e Bashkuara Arabe miratojnë mësimin në distancë për dy ditë

Botë
Pas sulmeve

Pas sulmeve "plotësisht të suksesshme" ndaj Izraelit, komandanti i Gardës Revolucionare të Iranit merr një buqetë me lule

Botë
Kalo në kategori