LAJMI I FUNDIT:

Huawei debuton me Honor 6X

Huawei debuton me Honor 6X

Pas një sërë spekulimesh dhe thashethemesh që kanë qarkulluar muajin e kaluar, Huawei më në fund ka konfirmuar zyrtarisht se do të lansojë telefonin e ri Honor 6X më 18 tetor.

Kompania tashmë ka filluar të dërgojë ftesat për ceremoninë e lansimit që do të zhvillohet në Kinë.

Telefoni pritet të dal në treg me ekranin prej 5.5 inçëve në rezolucionin 1080 piksel, procesorin Qualcomm Snapdragon 625, RAM memorie të kapacitetit prej 2 ose 3 GB dhe hapësirën e brendshme me 32 GB.

Honor 6X pritet të sjell poashtu skanerin e gishtërinjëve, portin USB Type-C dhe kartelën për integrimin e dy numrave SIM.

Ende nuk dihet saktësisht kapaciteti i kamerës për Honor 6X, megjithatë, sipas spekulimeve të deritanishme, pajisja do të paketojë kamerën kryesore me 12MP e cila do të shoqërohet nga kamera dytësore prej 5 MP.

Honor 6X pritet të shitet me çmim të njejtë sikurse paraardhësi Honor 5X, specifikisht prej 200 dollarëve si vlerë fillestare.


Në trend Teknologji

Më shumë
Dhoma e Përfaqësuesve të SHBA-së formon task forcën, për të adresuar shqetësimet lidhur me inteligjencën artificiale

Dhoma e Përfaqësuesve të SHBA-së formon task forcën, për të adresuar shqetësimet lidhur me inteligjencën artificiale

Teknologji
Rregullat për ‘fotografimin’ e ekranit në WhatsApp po ndryshojnë

Rregullat për ‘fotografimin’ e ekranit në WhatsApp po ndryshojnë

Teknologji
Një truk i fshehur i Google Maps - që shumë pak njerëz e dinë

Një truk i fshehur i Google Maps - që shumë pak njerëz e dinë

Teknologji
Fshini menjëherë këto aplikacione, vjedhin të dhënat bankare – janë shkarkuar 200 mijë herë

Fshini menjëherë këto aplikacione, vjedhin të dhënat bankare – janë shkarkuar 200 mijë herë

Teknologji
Kodi sekret në WhatsApp: A e dini se çfarë do të thotë nëse ju merrni mesazhin

Kodi sekret në WhatsApp: A e dini se çfarë do të thotë nëse ju merrni mesazhin "14643"?

Teknologji
Aplikacionet me të cilat do të gjeni menjëherë titullin e këngës që jeni duke e dëgjuar (Foto)

Aplikacionet me të cilat do të gjeni menjëherë titullin e këngës që jeni duke e dëgjuar (Foto)

Teknologji
Kalo në kategori