LAJMI I FUNDIT:

HTC së shpejti do të prezantojë “telefonin e saj për metaverse”

HTC së shpejti do të prezantojë “telefonin e saj për metaverse”

Ka kaluar një kohë që kur HTC lëshoi një telefon.

Por kjo thjesht mund të ndryshojë pasi kompania tani po përgatitet për një ngjarje të lansimit më 28 qershor.

Aty, siç raportohet, më në fund do të shohim një telefon të ri HTC, përcjell Telegrafi.

Bazuar në thashethemet e fundit, smartfoni i ardhshëm i HTC-së do të fokusohet në VR dhe AR me integrim të thellë në platformën metaverse me burim të hapur të HTC-së të quajtur Viverse.

Telefoni thuhet se ishte dashur të lansohej në prill, por ai u pengua nga problemet e zinxhirit të furnizimit.

Nuk dihet shumë më tepër për pajisjen e ardhshme HTC.

Megjithatë, HTC thuhet se ka bashkëpunuar me Taiwan Mobile, Chunghwa Telecom dhe FarEasTone për të ofruar smartfonin e ri në portofolin e produkteve të tyre. /Telegrafi/

Reklama