Master Chief është ringjallur dhe po bëhet gati, që të luftojë në ‘Halo Infinite’ të re.

Xbox e ka shfaqur një pjesë të video-lojës së re, që do të jetë pjesë e gjeneratës së ardhshme të Xbox, si pjesë e projektit Project Scarlett, transmeton Telegrafi.

Zyrtarët e Xbox, kanë bërë të ditur se ‘Halo Infinite’ do të sjellë një epokë të re, sikur Halo që ka sjellë ne versionin e fundit të kësaj konsole.

Në pamjet e shpërndara, duket se Chief ka shpëtuar, por Cortana është ende e zhdukur, derisa rrethi i botës së Halo është dëmar shumë. /Telegrafi/