LAJMI I FUNDIT:

Xbox

28 Artikuj

Loja më e fundit e garave “Forza Motorsport” do të lansohet këtë vit

Loja më e fundit e garave “Forza Motorsport” do të lansohet këtë vit

Lojëra
Raporti i transparencës së Xbox zbulon se deri në 4.78 milionë llogari u pezulluan në mënyrë proaktive në vetëm gjashtë muaj

Raporti i transparencës së Xbox zbulon se deri në 4.78 milionë llogari u pezulluan në mënyrë proaktive në vetëm gjashtë muaj

Lajme Teknologji
GoldenEye 007 më në fund po vjen në Xbox dhe Nintendo Switch

GoldenEye 007 më në fund po vjen në Xbox dhe Nintendo Switch

Lojëra
Çfarë ndryshimesh na presin në tregun e videolojërave?

Çfarë ndryshimesh na presin në tregun e videolojërave?

Lojëra
Cilat janë mënyrat për përditësimin e ‘joystick-ëve’ të Xbox One dhe Series X|S

Cilat janë mënyrat për përditësimin e ‘joystick-ëve’ të Xbox One dhe Series X|S

Këshilla Teknologjike
Microsoft konfirmon mungesën e konzolave për Xbox

Microsoft konfirmon mungesën e konzolave për Xbox

Lojëra
EpicGames dhe Microsoft mblodhën rreth 131 milionë euro për t’i ardhur në ndihmë Ukrainës

EpicGames dhe Microsoft mblodhën rreth 131 milionë euro për t’i ardhur në ndihmë Ukrainës

eSports
Video-loja Fortnite mbledh një shumë të madhe për ti ndihmuar Ukrainës

Video-loja Fortnite mbledh një shumë të madhe për ti ndihmuar Ukrainës

eSports
Microsoft me edicion special të Xbox Series S

Microsoft me edicion special të Xbox Series S

Lojëra
Pse Microsoft po shpenzon dhjetëra miliardë dollarë në industrinë e videolojërave?

Pse Microsoft po shpenzon dhjetëra miliardë dollarë në industrinë e videolojërave?

Botë
Prodhimi i konzolës Xbox One është ndalur zyrtarisht

Prodhimi i konzolës Xbox One është ndalur zyrtarisht

Lajme Teknologji
Kërkonte vëmendjen e babait që luante në Xbox, vogëlushi ia fik konzolën

Kërkonte vëmendjen e babait që luante në Xbox, vogëlushi ia fik konzolën

Fun Lajme
Një version Gucci i Xbox Series X del në treg

Një version Gucci i Xbox Series X del në treg

Lojëra
Microsoft ka prezantuar tastierën Xbox Series X

Microsoft ka prezantuar tastierën Xbox Series X

Lojëra
Microsoft ka prezantuar një kontrollues të ri për tastierën Xbox

Microsoft ka prezantuar një kontrollues të ri për tastierën Xbox

Lojëra
Xbox Series X dhe S janë bërë konsolët më të shitur të Xbox

Xbox Series X dhe S janë bërë konsolët më të shitur të Xbox

Lojëra
Vallëzimi i përcjellë të gjitha aksionet në “Bloodlines 2” ku duhet sfiduar sulmet e vampirëve

Vallëzimi i përcjellë të gjitha aksionet në “Bloodlines 2” ku duhet sfiduar sulmet e vampirëve

Lojëra
Xbox Series X nuk do të lansohet për festat e fundvitit, mësohet data e saktë kur do të ndodhë

Xbox Series X nuk do të lansohet për festat e fundvitit, mësohet data e saktë kur do të ndodhë

Lojëra
Untitled Goose Game vjen më 17 dhjetor, për të bërë tollovi në PS4 dhe Xbox

Untitled Goose Game vjen më 17 dhjetor, për të bërë tollovi në PS4 dhe Xbox

Lojëra
‘E Premtja e Zezë’ thyen rekordin e blerjeve online

‘E Premtja e Zezë’ thyen rekordin e blerjeve online

Të Tjera
Gears of War 5 me mundësi shumë më entuziaste

Gears of War 5 me mundësi shumë më entuziaste

Lojëra
Microsoft thyen rekord të fitimeve

Microsoft thyen rekord të fitimeve

Financa
Blair Witch kthehet në video-lojë për Xbox (Video)

Blair Witch kthehet në video-lojë për Xbox (Video)

Lojëra
‘Holo Infinite’ do të arrijë në gjeneratën e dytë të Xbox (Video)

‘Holo Infinite’ do të arrijë në gjeneratën e dytë të Xbox (Video)

Lojëra