LAJMI I FUNDIT:

Holanda në kërkim të 11 rakunëve të arratisur nga kopshti zoologjik

Holanda në kërkim të 11 rakunëve të arratisur nga kopshti zoologjik

Një kopsht zoologjik në Holandë është në kërkim të 11 rakunëve të arratisur nga objekti.

Zyrtarët e kopshtit zoologjik AquaZoo në Leeuwarden kanë njoftuar se nga 12 rakunë vetëm një prej tyre është i pranishëm në kopsht, përcjell Telegrafi.

Siç ka njoftuar drejtori i kopshtit, Jeroen Loomeijer, dy të tjerë janë gjetur, por nëntë kafshë të tjera janë ende të lira.


Loomeijer tha se rrjeta e cila e rrethonte objektin nuk ishte vendosur mirë, duke i lejuar kafshët kështu të gërmojnë rrugën drejt arratisjes.

Gjithashtu, drejtori ka njoftuar se rakunët janë sterilizuar kështu që ata nuk do të shumohen dhe nuk besohet të jenë rrezik për njerëzit. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Ajo po ecte në plazh, më pas u rrëzua papritur - gruaja për pak sa nuk u

Ajo po ecte në plazh, më pas u rrëzua papritur - gruaja për pak sa nuk u "gëlltit" nga rëra

Fun
Nëna pyeti vogëlushin nëse e mbylli vëllanë në dollap - reagimi i tij i bëri njerëzit të qeshin

Nëna pyeti vogëlushin nëse e mbylli vëllanë në dollap - reagimi i tij i bëri njerëzit të qeshin

Fun
Vajza i mori qenit tasin me ushqim, shikoni si ka reaguar ai

Vajza i mori qenit tasin me ushqim, shikoni si ka reaguar ai

Fun
Nëna ka filmuar hapat e parë të vajzës së saj teksa ishin në një restorant

Nëna ka filmuar hapat e parë të vajzës së saj teksa ishin në një restorant

Fun
Dhjetëra breshka lëshohen në det - do të kthehen në të njëjtin plazh pas rreth 20 vitesh

Dhjetëra breshka lëshohen në det - do të kthehen në të njëjtin plazh pas rreth 20 vitesh

Interesante
Disa foto të çuditshme dasme që ndoshta do t'ju bëjnë të qeshni me zë të lartë

Disa foto të çuditshme dasme që ndoshta do t'ju bëjnë të qeshni me zë të lartë

Interesante
Kalo në kategori