Kollitja e Hillary Clinton është rishfaqur sërish mëngjesin e së premtes.

Kandidatja demokrate për Presidente u “mbyt” gjatë një fjalimi në Florida dhe u detyrua të pinte ilaç për kollën para se të mbyllte fjalën e saj.

“Të duam Hillary”, ishte brohoritja që u dëgjua në audiencë, duke i dhënë kështu kohë Clinton të merrte veten.

“Faleminderit!”, është përgjigjur më pas ajo.

Në fund të fjalimit të saj, teksa drejtohej për te dalja, Breitbart News vuri re se Klinton iu desh të mbahej te krahu i agjentit të sigurimit sekret para se të zbriste shkallët.

Kjo është hera e dytë brenda javës që Hillary vuajti për të kontrolluar zërin e saj në publik, që kur u diagnostikua me pneumoni.