LAJMI I FUNDIT:

Hidhet shorti për 1/16-tën e Kupës së Kosovës

Hidhet shorti për 1/16-tën e Kupës së Kosovës

Sot (e premte) me fillim nga ora 11:00 në objektet e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) është hedhur shorti për fazën e 1/16-tës në Kupën e Kosovës.

Është tërhequr shorti për rrethin e dytë të Kupës së Kosovës në futboll, ku tani në këtë fazë marrin pjesë edhe klubet e Superligës dhe Ligës së Parë.

Fati i shortit ka dashur që të mos ketë asnjë super derbi në këtë fazë, por ndeshjet interesante nuk mungojnë.

Njëra nga më interesantet është ajo në mes të Drenicës dhe Ballkanit, Llapi-Phoenix dhe Flamurtari-Dukagjini.

Prishtina do të ndeshet e me Rahovecin, Gjilani me Ramiz Sadikun, Feronikeli ’74 me Istogun, Drita me Dardanën, Liria me Rilindja ’74 dhe Malisheva-Kika.

Në takimet tjera do të ndeshen: Prishtina e re-Behari, Fushë Kosova-2 Korriku, Suhareka-Trepça, Vllaznia e Pozheranit-Trepça ’89, Dinamo-Vushtria, Vëllaznimi-Ferizaj dhe Ulpiana-Vjosa.

Ndeshjet e këtij rrethi do të zhvillohen në mesjavën e ardhshme, më 5 e 6 dhjetor.

Më poshtë keni të gjitha çiftet:

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sauditët nuk kanë mëshirë për Ronaldon – e dënojnë disa ndeshje për ‘sjellje imorale’ pas thirrjes së emrit të Messit

Sauditët nuk kanë mëshirë për Ronaldon – e dënojnë disa ndeshje për ‘sjellje imorale’ pas thirrjes së emrit të Messit

Ligat tjera
Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

Ligue 1
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Ndërkombëtare
Revolucion në verë te Bayerni, por katër lojtarë nuk do të shiten në asnjë mënyrë

Revolucion në verë te Bayerni, por katër lojtarë nuk do të shiten në asnjë mënyrë

Bundesliga
Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

La Liga
Kalo në kategori