Pas përballjeve që u zhvilluan në çerekfinale, është hedhur edhe shorit për gjysmëfinale të EFL Cup.

Në përballjet e radhës, shortit ka qenë mjaftë interesant, derisa Manchester City është kampion në fuqi.

Citizens do të kenë një përballje mjaftë të vështirë në gjysmëfinale, pasi përballë do të kenë rivalin e qyteti, Manchester Unitedin.

Përballja tjetër do të jetë ajo në mes të Aston Villës dhe Leicesterit.

Këto gjysmëfinale do të luhen me sistemin vajtje-ardhje, dhe ndeshjet luhen më 6 dhe 27 janar. /Telegrafi/