0Shares

Policia në Brazil ka nisur hetime ndaj disa kërkuesve të arit, të cilët dyshohet se kanë vrarë dhjetë pjesëtarë të një fisi të izoluar që jeton në kufi me Kolumbinë.

Pasi kanë kryer masakrën mbi grupin në të cilin kishte edhe gra dhe fëmijë, ata kanë shkuar në kafene, ku janë krenuar me veprën që kanë kryer, transmeton Telegrafi.

Madje, njëri prej tyre ka treguar një lopatë barke të gjakosur, që pretendohej se u përkiste atyre, ndërsa ka thënë se trupat e copëtuar i kanë hedhur në lumë.

Zona ku dyshohet se është kryer masakra

Biseda e tyre që është dëgjuar në detaje nga një i pranishëm, është raportuar te forcat e rendit që kanë nisur menjëherë hetimet.

“Ishte situatë të vrasësh, ose të vritesh”, ka thënë njëri prej tyre gjatë intervistës, megjithëse më parë i kishte mohuar tërë akuzat.

Hetuesit po kanë problem, meqenëse nuk guxojnë të shkojnë në hapësirën ku sundohet nga këta banorë që janë shumë të dhunshëm dhe nuk kanë si të sigurojnë dëshmitë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)