LAJMI I FUNDIT:

Henry i inspiruar nga trajnerët e mëdhenj, formacionet e mundshme të Monacos

Henry i inspiruar nga trajnerët e mëdhenj, formacionet e mundshme të Monacos
Foto: Squawka.com

Thierry Henry është rikthyer atje ku filloi çdo gjë, Monaco e emëroi edhe zyrtarisht trajner të skuadrës së parë.

Reklama

Emërimi i tij erdhi si pasojë e fillimit të dobët të sezonit 2018/19, ku The Monegasque janë në vendin e 18-të në Ligue 1 prej 20 skuadrave.

Tani kjo i përket të kaluarës pasi Monaco beson se nën Henry do të jetë ndryshe.

Kjo pasi legjenda franceze në kohën e tij ishte një lojtar fantastik dhe ka pasur fatin të punojë me trajnerë të mëdhenj.

Nisur nga kjo Squwaka ka përpiluar tri formacione të mundshme të Monacos me Henryn, ku për bazë ka marrë formacionet e trajnerëve me të cilët ka punuar ish-lojtari i Arsenalit, Juventusit, Barcelonës dhe së fundmi pjesë e skuadrës së tjerëve të Përfaqësuesja e Belgjikës:

Formacion i stilit të Arsene Wenger (4-4-2):

Formacion i stilit të Pep Guardiolas (4-3-3):

Formacion i stilit të Roberto Martinez te Belgjika (3-4-3):