LAJMI I FUNDIT:

Helikopterin ushtarak që e bleu përmes internetit, e shndërroi në ‘motel’ të rehatshëm (Foto)

Helikopterin ushtarak që e bleu përmes internetit, e shndërroi në ‘motel’ të rehatshëm (Foto)

William Roughton nga Lincolnshire i Anglisë, shpenzoi 25 mijë euro në një helikopter ushtarak që është nxjerrë nga funksioni, për ta kthyer në ‘motel’.

Fermeri kaloi gjashtë javë duke u angazhuar, për ta kthyer në një hapësirë qëndrimi – pa ia ndryshuar kabinën e pilotit, ndërsa ia shtoi sistemin e ndriçimit dhe aparatin që ia imiton zhurmën origjinale, transmeton Telegrafi.


Këtë fluturake, ai e kishte blerë për 20 mijë euro, përmes një reklame që e pa teksa po hulumtonte diçka në Google.

Shokët i huazuan rreth pesëmijë euro, me të cilat punoi për ta kthyer në një lloj moteli, të cilin e lëshon me qira përmes Airbnb.

Për 40 euro në natë, klientët mund të qëndrojnë në shtratin dysh dhe të shikojnë në televizionin prej 32-inch. Në dysheme është e instaluar ngrohja, teksa anash është një tavolinë për kafe dhe një frigorifer i vogël.

Fluturakja që është shfrytëzuar vetëm për ushtrime ushtarake, është e vendosur pranë një parku që dikur e shfrytëzonte ushtria.

Godinat që janë afër, janë gjithashtu motele, banjat e së cilit i shfrytëzojnë klientët që kalojnë natën në helikopterin e transformuar. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Kjo grua e meriton çmimin Oscar, por aktrimi i shkoi huq - shikoni skenën e çuditshme në një supermarket Britani

Kjo grua e meriton çmimin Oscar, por aktrimi i shkoi huq - shikoni skenën e çuditshme në një supermarket Britani

Fun
Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Fun
Banorët e një fshati në Angli në hall nga pulat – ankohen edhe në “nivele të larta të pushtetit”

Banorët e një fshati në Angli në hall nga pulat – ankohen edhe në “nivele të larta të pushtetit”

Interesante
Testoni aftësitë tuaja matematikore: Cili numër fshihet pas shkronjës N?

Testoni aftësitë tuaja matematikore: Cili numër fshihet pas shkronjës N?

Interesante
Mbi 16 milionë shikime - babai me fëmijët u përpoq të sabotonte një grua maratoniste

Mbi 16 milionë shikime - babai me fëmijët u përpoq të sabotonte një grua maratoniste

Fun
Mbi 2.8 milionë shikime - foshnja provon për herë të parë puren e patateve

Mbi 2.8 milionë shikime - foshnja provon për herë të parë puren e patateve

Fun
Kalo në kategori