LAJMI I FUNDIT:

Hajnat po e sulmonin nipin e tij, burri i del në ndihmë nga kati i dytë i një shtëpie në Argjentinë – qëllon me armë në drejtim të tyre

Hajnat po e sulmonin nipin e tij, burri i del në ndihmë nga kati i dytë i një shtëpie në Argjentinë – qëllon me armë në drejtim të tyre

Një baba i pesë fëmijëve u nxitua në ndihmë të nipit dhe të dashurës shtatzënë të nipit të tij gjatë një përpjekje grabitjeje dhe qëlloi për vdekje një të dyshuar adoleshent në Argjentinë javën e kaluar.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, kanë qenë kamerat e sigurisë në një shtëpi në qytetin e Longchamps që kanë kapur momentin tronditës kur një grup prej tre hajnave qëlluan ndaj nipit të Claudio Ramón Pardo, Ezequiel, 27 vjeç dhe të dashurës shtatzënë të nipit të tij të enjten në mëngjes.

Pasi Ezequiel hodhi çelësat e makinës së tij dhe një celular mbi portën e sulmuesve të tij, xhaxhai i tij 46-vjeçar doli nga një derë e katit të dytë dhe filloi të qëllonte ndaj të dyshuarve me pistoletën e tij.

Kështu, rrëmbyesit në përpjekje për të shpëtuar me automjetin e Ezequiel nuk arritën ta bënin këtë.

Të dyshuarit më pas u larguan para se Pardo të qëllonte dy prej tyre, duke vrarë një djalë 17-vjeçar, emri i të cilit nuk u bë i ditur nga policia.

Pardo thuhet se gjithashtu plagosi edhe 18-vjeçarin Patricio González në këmbë. Ai u arrestua dhe u dërgua në një spital lokal.

Një bashkëpunëtor i tretë u largua nga vendi i ngjarjes.

Pardo u mor në paraburgim, por u la i lirë disa orë më vonë pasi një prokuror tha se burri ‘veproi në vetëmbrojtje’. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Serbia
Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Botë
A po përgatitet Serbia për një luftë të re në Ballkan? Ja çfarë thonë mediat gjermane dhe çfarë thonë në Beograd

A po përgatitet Serbia për një luftë të re në Ballkan? Ja çfarë thonë mediat gjermane dhe çfarë thonë në Beograd

Serbia
Ushtria e Ukrainës publikon pamje nga fusha e betejës nga fshati i vogël menjëherë në jug të qytetit të Bakhmutit

Ushtria e Ukrainës publikon pamje nga fusha e betejës nga fshati i vogël menjëherë në jug të qytetit të Bakhmutit

Botë
Stojkoviq: Nuk ka dyshim se personat e armatosur janë nën komandën e BIA-s, FSB-ja dhe GRU-ja ruse me anë të propagandës kanë nxitur serbët për një konflikt me shqiptarët

Stojkoviq: Nuk ka dyshim se personat e armatosur janë nën komandën e BIA-s, FSB-ja dhe GRU-ja ruse me anë të propagandës kanë nxitur serbët për një konflikt me shqiptarët

Serbia
Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Evropa
Kalo në kategori