LAJMI I FUNDIT:

Gucci do të pranojë kriptomonedha – zbulohen se me cilat valuta dixhitale mund të blini

Gucci do të pranojë kriptomonedha – zbulohen se me cilat valuta dixhitale mund të blini

Marka italiane e modës, Gucci ka njoftuar se do të lejojë përdorimin e kriptomonedhave në dyqane të zgjedhura në Shtetet e Bashkuara.

Sipas lajmeve të Vogue Business, aplikacioni, i cili do të testohet në një numër të kufizuar dyqanesh, do të jetë i disponueshëm në të gjithë Amerikën e Veriut deri në fund të verës.


Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Wrapped Bitcoin, Litecoin, Dogecoin dhe Shiba Inu do të përdoren në aplikacionin e kriptovalutave, i cili do të fillojë në dyqanet në New York, Los Angelos, Las Vegas dhe Atlanta.

Klientët do të jenë në gjendje të bëjnë pagesat e tyre nga kuletat e tyre të kriptomonedhave duke përdorur një kod QR.

“Për klientët që zgjedhin të kenë atë lloj opsioni, kalimi në kripto është një evolucion shumë i natyrshëm”, tha Marco Bizzarri, CEO i Gucci.

Ndryshe, El Salvadori është shteti i vetëm në botë që lejon edhe zyrtarisht shit-blerjet të bëhen me kriptovaluta. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
KEDS e quan moment historik nënshkrimin e kontratës me Elektroseverin

KEDS e quan moment historik nënshkrimin e kontratës me Elektroseverin

Ekonomi
Nënshkrimi i kontratës për energjinë, Von Cramon: Hap drejt zbatimit të plotë të të gjitha marrëveshjeve

Nënshkrimi i kontratës për energjinë, Von Cramon: Hap drejt zbatimit të plotë të të gjitha marrëveshjeve

Ekonomi
Çka po ndodh me REKORDIN E ZBRITJEVE në Viva Fresh Store?

Çka po ndodh me REKORDIN E ZBRITJEVE në Viva Fresh Store?

Viva Fresh Store
Veç një Patos ta mundëson me u bo me Porsche

Veç një Patos ta mundëson me u bo me Porsche

Patos Kosova
Për herë të parë në Magniflex, OFERTA PREMIUM e dyshekëve deri në 40% zbritje!

Për herë të parë në Magniflex, OFERTA PREMIUM e dyshekëve deri në 40% zbritje!

Magniflex Kosova
Studentët nga Kosova tani mund të pajisen me diplomë Amerikane dhe të punojnë për kompanitë në SHBA

Studentët nga Kosova tani mund të pajisen me diplomë Amerikane dhe të punojnë për kompanitë në SHBA

Creative Hub Kosovo
Kalo në kategori