LAJMI I FUNDIT:

Guardiola i gatshëm të bëjë një ofertë të çmendur për mesfushorin spanjoll

Guardiola i gatshëm të bëjë një ofertë të çmendur për mesfushorin spanjoll

Është pritur më shumë nga ai dhe skuadra që e udhëheq, por në fillim kanë dëshpëruar.

Reklama

Fjala është për trajnerin spanjoll Pep Guardiola dhe Manchester Cityn e tij që kanë mbetur mbrapa liderit Chelsea.

Kësisoj trajneri spanjoll po synon që gjatë janarit të përforcohet me futbollistë cilësorë.

Emri kryesor në listën e qytetarëve është ai i mesfushorit spanjoll Koke.

Guardiola është adhurues i madh i futbollistit dhe synon ta transferojë atë qysh në afatin kalimtar të janarit.

Mediat britanike kanë shkruar se Pep ka bërë gati një ofertë të çmendur prej 70 milionë euro për transferimin e Kokes në ‘Etihad Stadium’.

Gjithsesi Atletico Madrid e vlerëson lartë yllin e saj dhe mbetet të shihet nëse do të tundohet nga milionat e Cityt.

Kujtojmë që Koke është rritur në Atletico dhe se 24-vjeçari ka kontratë me ‘Los Colchoneros’ deri në vitin 2019. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori