LAJMI I FUNDIT:

Grubi: Nuk besoj se Gjykata Kushtetuese do të kontestoj marrëveshjen për ndërtimin e korridoreve

Grubi: Nuk besoj se Gjykata Kushtetuese do të kontestoj marrëveshjen për ndërtimin e korridoreve

Ata nuk do të bien para Gjykatës Kushtetuese dhe nuk e besoj. Nuk shoh asnjë arsye pse do të kishte një iniciativë në Gjykatë. Askund në ligje nuk përmendet shifra e kontestuar prej 60 orësh. Absolutisht nuk ka arsye për ta kontestuar, tha zv. kryeministri, Artan Grubi.

Reklama

Siç thotë ai, zgjidhja ligjore parashikon që punëtorët të mund të punojnë jashtë orarit, si tani, por duhet të japin pëlqimin me shkrim që e pranojnë dhe për këtë duhet të paguhen.

Grubi njofton se për shkak të një klauzole konfidencialiteti nuk kanë dorëzuar të gjithë kontratën e nënshkruar me “Bechtel dhe Enka” në Komisionin Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit.

“Për ta dorëzuar duhet të ketë pëlqim nga të dyja palët, nga Qeveria dhe nga konsorciumi. Ajo që është redaktuar është sekreti tregtar që ka çdo kompani. Prokuroria Publike e ka versionin e plotë”, shtoi Grubi./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Krstiq: Presioni ndaj serbëve në veri vjen drejtpërdrejt nga BIA dhe Vuçiq

Krstiq: Presioni ndaj serbëve në veri vjen drejtpërdrejt nga BIA dhe Vuçiq

Lajme
Escobar: Lajçak ka mbështetjen e plotë, nuk mendoj se një vend prej një milion e gjysmë do ta bindë komunitetin transatlantik të ndryshojë taktikat e tij

Escobar: Lajçak ka mbështetjen e plotë, nuk mendoj se një vend prej një milion e gjysmë do ta bindë komunitetin transatlantik të ndryshojë taktikat e tij

Lajme
13-vjeçari në Ferizaj dyshohet se bëri vetëvrasje, prokuroria deklarohet për rastin

13-vjeçari në Ferizaj dyshohet se bëri vetëvrasje, prokuroria deklarohet për rastin

Kronika e Zezë
Dyshohet se morën pjesë në vrasje, tortura e dëbim të popullatës civile – policia jep detaje për arrestimin e tre serbëve në Vushtrri

Dyshohet se morën pjesë në vrasje, tortura e dëbim të popullatës civile – policia jep detaje për arrestimin e tre serbëve në Vushtrri

Drejtësi
Cilat janë garancitë që Asociacioni nuk do të përfundojë si “Republika serbe”, Hovenier: Duhet të keni besim në SHBA-të, jemi zotuar se nuk do të lejojmë që kjo të ndodhë

Cilat janë garancitë që Asociacioni nuk do të përfundojë si “Republika serbe”, Hovenier: Duhet të keni besim në SHBA-të, jemi zotuar se nuk do të lejojmë që kjo të ndodhë

Lajme
Gashi, ministrave të LVV-së: Boll u çaraveshët, se po flasim për diçka të rëndësishme

Gashi, ministrave të LVV-së: Boll u çaraveshët, se po flasim për diçka të rëndësishme

Lajme
Kalo në kategori