LAJMI I FUNDIT:

Greenberg: Jemi të gatshëm për takimin e sotëm ndaj Polonisë

Greenberg: Jemi të gatshëm për takimin e sotëm ndaj Polonisë

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll sonte do të përballet me Poloninë në kuadër të Dritares së Dytë të kualifikimeve evropiane për Kupën e Botës “Kina 2019”.

Reklama

Basketbollistët tanë prej 19 shkurtit janë në përgatitje të përbashkëta në Poloni, ku për tri ditë kanë qëndruar në qytetin Torun, derisa më pas janë zhvendosur në Wloclawek, ku edhe do të zhvillohet dueli me polakët.

Brad Greenberg, përzgjedhës i Kosovës, ka folur para takimit duke thënë se beson te lojtarët e përzgjedhur për këtë takim të rëndësisshëm.

“Lojtarët janë angazhuar maksimalisht gjatë këtyre ditëve të përgatitjeve, të cilat është më se e qartë se nuk janë të mjaftueshme për të përgatitur një Përfaqësuese. Megjithatë djemtë kanë punuar mjaft mirë në stërvitje, atmosfera është shumë e mirë dhe besoj se jemi të gatshëm të ballafaqohemi me Poloninë, ku presim se do të jetë një lojë mjaft interesante”.

“Kemi dëgjuar se palestra do të jetë e mbushur dhe kjo është një gjë pozitive për lojtarët tanë, pasi ata do të jenë të motivuar për të luajtur para një publiku në numër të madh”.

“Ekipi është në formë të mirë, andaj na mbetet që të hyjmë në fushë dhe të bëjmë më të mirën kundër një ekipi që është në pozitën e 28-të në botë dhe pse jo të mos tentojmë t’i befasojmë”, tha trajneri amerikan.

Dardan Berisha: Do të përpiqemi për rezultat pozitiv
Lexo po ashtu Dardan Berisha: Do të përpiqemi për rezultat pozitiv

Takimi mes këtyre dyja ekipeve pritet të startojë me fillim nga ora 19:00 në qytetin Wloclawek. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Ligue 1
“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

Superliga
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik  të gjyqtarëve në Angli

Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik të gjyqtarëve në Angli

Premier League
Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Premier League
Kalo në kategori