0Shares

Plot hijeshi dhe i vendosur në mes pamjeve të bukura të departamentit Vaucluse në Provence, Gordesi është një nga fshatrat më të bukur në Francë.

Gordes ndodhet në maje të një kodre dhe është i rrethuar nga vreshta dhe ullishte.

Ka një mjedis rural, që do të thotë se nuk mund të gjeni asnjë qytet të madh aty pranë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)