LAJMI I FUNDIT:

Google lanson chatbotin e tij Bard i ngjashëm me ChatGPT, por i disponueshëm vetëm në dy vende

Google lanson chatbotin e tij Bard i ngjashëm me ChatGPT, por i disponueshëm vetëm në dy vende

Google ka lansuar chatbotin Bard, mjeti me inteligjencë artificiale që synon të konkurrojë me ChatGPT.

Reklama

Nga e marta, përdoruesit kanë mundur t’i bashkohen një liste pritjeje për të fituar aksesin në Bard, që premton të asistojë përdoruesit në problemet të përditshme, diçka ngjashëm me ChatGPT, transmeton Telegrafi.

Një përfaqësues i kompanisë tha për CNN se do të jetë një përvojë e veçantë, plotësuese e Google Search dhe përdoruesit mund të vizitojnë gjithashtu Search për të kontrolluar përgjigjet ose burimet e tij. Google tha në një postim në blog se planifikon të shtojë modele të mëdha gjuhësore për të kërkuar “në një mënyrë më të thellë” në një kohë të mëvonshme.

Google tha se Bard do të lansohet fillimisht në SHBA dhe Mbretërinë e Bashkuar dhe planifikon ta zgjerojë atë në më shumë vende dhe gjuhë në të ardhmen.

Lajmi vjen ndërsa Google, Microsoft, Facebook dhe kompani të tjera të teknologjisë po garojnë për të zhvilluar mjete të fuqizuara nga AI në vazhdën e suksesit viral të fundit të ChatGPT.

Google prezantoi Bard muajin e kaluar në një version testues, por që më vonë u kritikua pasi dha një përgjigje të pasaktë për një teleskop. /Telegrafi/


Në trend Teknologji

Më shumë
Vision Pro: Zbulohen kufjet e reja të realitetit të shtuar të Apple - bëhet i ditur edhe çmimi i tyre

Vision Pro: Zbulohen kufjet e reja të realitetit të shtuar të Apple - bëhet i ditur edhe çmimi i tyre

Teknologji
Apple zbuloi kufjet 'Vision Pro' që do të kushtojnë 3,500 dollarë – a do të jenë ato çfarë njerëzit janë duke kërkuar?

Apple zbuloi kufjet 'Vision Pro' që do të kushtojnë 3,500 dollarë – a do të jenë ato çfarë njerëzit janë duke kërkuar?

Teknologji
Taksitë fluturuese në Izrael filluan me fluturime testuese për pasagjerët

Taksitë fluturuese në Izrael filluan me fluturime testuese për pasagjerët

Teknologji
Apple me një tjetër prezantim madhor në WDCC: Mac Pro dhe Mac Studio me çipin M2 Ultra

Apple me një tjetër prezantim madhor në WDCC: Mac Pro dhe Mac Studio me çipin M2 Ultra

Teknologji
Prezantohen Nokia C110 dhe C300 – publikohen specifikat dhe çmimet

Prezantohen Nokia C110 dhe C300 – publikohen specifikat dhe çmimet

Teknologji
Google Contacts merr veçorine të cilën të gjithë ne e kemi pritur

Google Contacts merr veçorine të cilën të gjithë ne e kemi pritur

Teknologji
Kalo në kategori