LAJMI I FUNDIT:

Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Goli i parë i Galatasarayt kundër Manchester United në Ligën e Kampionëve thuhet se ‘nuk duhej të qëndronte’ për shkak të një rregulli pak të njohur.

Shpresat për kualifikimin në Ligën e Kampionëve të Djajve të Kuq morën një goditje të madhe të mërkurën pasi barazuan 3-3 me gjigantët turq në një garë magjepsëse.


Alejandro Garnacho hapi rezultatin për skuadrën e Erik ten Hag përpara se Bruno Fernandes të dyfishonte avantazhin e tyre me një goditje mahnitëse nga distanca.

Hakim Ziyech shpejt e dobësoi ‘shpirtin’ e Unitedit me një gol nga goditja e dënimit e cila mposhti Andre Onanën mes shtyllave.

Nuk ka fitues në ndeshjen dramatike në Turqi: Galatasaray leksion Man Unitedit
Lexo po ashtu Nuk ka fitues në ndeshjen dramatike në Turqi: Galatasaray leksion Man Unitedit

Megjithatë, goli nuk duhet të ishte pranuar, sipas mediumit beIN Sports, i cili pretendon se të gjithë lojtarët sulmues duhet të qëndrojnë të paktën një metër larg nga muri derisa topi të jetë në lojë.

Galatasaray kishte dy lojtarë që rrinin afër murit dhe thuhet se ishin vetëm 61 centimetra larg, që do të thotë se goli i Ziyech duhej të anulohej.

Scott McTominay vazhdoi të rikthejë epërsinë e dyfishtë ​​të Unitedit në pjesën e dytë, vetëm që Ziyech mundi Onanën me një tjetër goditje dënimi.

Karem Akturkoglu më pas përfundoi rikthimin për të zhytur Djajtë e Kuq në ujëra të trazuar.

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?
Lexo po ashtu Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Por, nëse goli i parë i Ziyech do të ishte anuluar, ai do të kishte një ndikim të madh në pozicionin e United në Grupin A.

United tani duhet të mundë Bayern Munich në Old Trafford dhe të lutet që rezultatet e tjera të shkojnë në favor të tyre në mënyrë që të kenë një shans për të arritur në fazën eliminatore. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

Kombëtarja e Shqipërisë
Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

La Liga
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori