LAJMI I FUNDIT:

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Manchester United ka luajtur baras me rezultat 3-3 ndaj Galatasaray në udhëtim, por çfarë i duhet “Djajve të Kuq” për t’u kualifikuar në fazën me eliminim direkt në Ligën e Kampionëve?

Alejandro Garnacho hapi ndeshjen me golin e tij brenda 12 minutave pas një finishi brilant duke e lënë pa asnjë mundësi Musleran.

Bruno Fernandes më pas e dyfishoi avantazhin e United disa minuta më vonë, me një goditje nga distanca, para se Hakim Ziyech të rikthejë në lojë ekipin turk me një gol nga gjuajtja e lirë.

Scott McTominay më pas i dha Unitedit hapësirë për të marrë frymë pasi shënoi për rezultatin 3-1.

Nuk ka fitues në ndeshjen dramatike në Turqi: Galatasaray leksion Man Unitedit
Lexo po ashtu Nuk ka fitues në ndeshjen dramatike në Turqi: Galatasaray leksion Man Unitedit

Sidoqoftë, një gabim i Andre Onanas bëri që Ziyech të shënojë përsëri nga gjuajtja e lirë, para se Kerem Akturkoglu të barazojë shifrat me një gol të jashtëzakonshëm dhjetë minuta më vonë.

Çfarë i duhet Manchester Unitedit për t’u kualifikuar tutje?

Ndeshja tjetër e grupit mes Kopenhagës dhe Bayern Munich do të luhet me fillim nga ora 21:00.

Ekipi i Thomas Tuchel është favorit për të fituar këtë takim, por nëse ekipi danez e mposht ose barazon ndaj Bayernit, ata do të parakalojnë Unitedin në renditje.

Sidoqoftë, nëse llogarisim se Bayern do të triumfojë në këtë takim, ja se si United mund të kualifikohet:

Nëse Galatasaray mposht Kopenhagën në xhiron e fundit të grupit, ata do të kualifikohen dhe United do të eliminohet.

Nëse, Manchester United mposht Bayernin dhe Galatasaray barazon apo humbet, ata ende kanë një mundësi për t’u kualifikuar.

Tifozët e Galatasaray përgatitën një koreografi të pabesueshme para ndeshjes, nuk mungonin mesazhet për Palestinën
Lexo po ashtu Tifozët e Galatasaray përgatitën një koreografi të pabesueshme para ndeshjes, nuk mungonin mesazhet për Palestinën

Kjo për shkak se United ka një avantazh kundrejt Kopenhagës shkaku i golaverazhit, pasi kanë shënuar tre gola ndaj tyre më herët në këtë muaj, që do të thotë se ata do të kualifikoheshin nëse mposhtin Galatasarayn.

Me të vërtetë është mjaft interesante për të parë se si do të përfundojë kjo ‘luftë’ e ashpër në këtë grup dhe për këtë duhet të presim deri në muajin e ardhshëm./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

Ligue 1
Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Ndërkombëtare
Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Ndërkombëtare
Tensione dhe tre kartonë të kuq, goli i Okafor i jep tri pikë Milanit në ndeshjen dramatike ndaj Lazios

Tensione dhe tre kartonë të kuq, goli i Okafor i jep tri pikë Milanit në ndeshjen dramatike ndaj Lazios

Serie A
Klopp largon nga ekipi top yllin për ndeshjet në Ligën e Evropës dhe e zëvendëson atë me një portier

Klopp largon nga ekipi top yllin për ndeshjet në Ligën e Evropës dhe e zëvendëson atë me një portier

Premier League
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Kalo në kategori