Pushimi për ndeshjet e përfaqësuesve nuk është edhe periudha më e mirë për tifozët.

Por, kjo periudhë gjithmonë prodhon ndeshje dhe gola të bukur.

Më i miri ishte ai i mesfushorit spanjoll, Isco, ndaj Italisë, ku ylli i Real Madridit shënoi nga gjuajta e lirë:

Isco (Real Madrid) – Spanja kundër Italisë

Thomas Lemar (Monaco) – Franca kundër Holandës

Vladimir Darida (Hertha Berlin) – Republika Çeke kundër Gjermanisë

Alexander Ring (New York City) – Finlanda kundër Islandës

Gary Rodrigues (Galatasaray) – Cape Verde kundër Afrikës së Jugut

Thomas Delaney (Werder Bremen) – Armenia kundër Danimarkës

Willian (Chelsea) – Kolumbia ndaj Brazilit

Ben Woodburn (Liverpool) – Uellsi ndaj Austrisë

David Silva (Manchester City) – Lihtenshtajni ndaj Spanjës

Marcus Rashford (Manchester United) – Anglia kundër Sllovakisë

Jan Vertonghen (Tottenham Hotspur) – Greqia ndaj Belgjikës.

/Telegrafi/