LAJMI I FUNDIT:

Golat me goditjet më të shpejta në Kampionatin Botëror: Chavez i pari, në mesin e tyre edhe Ronaldo e Kane

Golat me goditjet më të shpejta në Kampionatin Botëror: Chavez i pari, në mesin e tyre edhe Ronaldo e Kane

Kemi ardhur në fund të Kampionatit Botëror ‘Katar 2022’, një kampionat spektakolar i cili është zhvilluar për herë të parë në stinën e dimrit.

Nuk kanë munguar befasitë dhe rezultatet interesante, derisa për trofeun e çmueshëm do të diskutojnë në finalen e madhe Argjentina dhe Franca të dielën pasdite.

Nuk kanë munguar golat e jashtëzakonshëm në këtë botëror, por golin me goditjen më të shpejtë deri më tani e mbanë Luis Chavez i Meksikës.

Mesfushori 26-vjeçar realizoi një gol spektakolar nga gjuajtja e lirë në xhiron e tretë ndaj Arabisë Saudite me një goditje e cila mbërriti shpejtësinë në 121,6 km në orë.

Vendin e dytë e mbanë sulmuesi i Japonisë, Ritsu Doan që realizoi një gol të bukur ndaj Gjermanisë me një goditje prej 120 km në orë.

Reklama

E pozita e tretë i takon sulmuesit gjerman Nicklas Fullkrug që realizoi gol ndaj Spanjës me shpejtësi prej 118 km në orë.

Në pozitën e katërt është Cristiano Ronaldo ku me golin e shënuar ndaj Ganës goditja e tij arriti shpejtësinë prej 117,3 km në orë.

Ndërkohë goli i Harry Kane ndaj Senegalit ka arritur një shpejtësi prej 115,8 km në orë duke u renditur i pesti në këtë Kupë të Botës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Romak Zeqiri
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Kalo në kategori