Martin Rodriguez arriti të shënonte një nga golat më të bukur të këtij sezoni prej një distance shumë të largët në ndeshjen e klubit të tij, Cruz Azul ndaj Pueblas të mërkurën mbrëma.

Ai që ndoshta ishte një krosim, por që mohohet të ketë qenë i tillë nga vet lojtari, përfundoi në rrjetën e portierit në mënyrë spektakolare duke e lënë pa opsion.

Vizitorët e Cruz Azul arritën që të triumfojnë me rezultat 2-0 në Kupën e Meksikës dhe epërsia erdhi pas 55 minutash lojë falë kësaj goditje tronditëse.

Prej më se 30 metrave në një kënd të vështirë në krahun e majtë, reprezentuesi i kilit, Marin Rodriguez arriti që ta qëllojë golin pak edhe me ndihmën e shtyllës.

E jashtëzakonshme. Egar Mendez shtoi një gol tjetër tre minuta pas këtij goliu duke siguruar një fitore komode për mysafirët.

Gola të tillë janë të rallë në botën e futbollit.

Dhe, nëse merret parasysh se lojtari vërtet e tentoi golin nga ajo pozitë dhe jo krosimin, atëherë ky gol bëhet edhe më fantastik nga sa është në të vërtetë. /Telegrafi/