Gol i pabesueshëm prej një distance të largët nga Martin Rodriguez për Cruz Azulin në Kupën e Meksikës

Martin Rodriguez arriti të shënonte një nga golat më të bukur të këtij sezoni prej një distance shumë të largët në ndeshjen e klubit të tij, Cruz Azul ndaj Pueblas të mërkurën mbrëma.

Ai që ndoshta ishte një krosim, por që mohohet të ketë qenë i tillë nga vet lojtari, përfundoi në rrjetën e portierit në mënyrë spektakolare duke e lënë pa opsion.

Vizitorët e Cruz Azul arritën që të triumfojnë me rezultat 2-0 në Kupën e Meksikës dhe epërsia erdhi pas 55 minutash lojë falë kësaj goditje tronditëse.

Prej më se 30 metrave në një kënd të vështirë në krahun e majtë, reprezentuesi i kilit, Marin Rodriguez arriti që ta qëllojë golin pak edhe me ndihmën e shtyllës.

E jashtëzakonshme. Egar Mendez shtoi një gol tjetër tre minuta pas këtij goliu duke siguruar një fitore komode për mysafirët.

Gola të tillë janë të rallë në botën e futbollit.

Dhe, nëse merret parasysh se lojtari vërtet e tentoi golin nga ajo pozitë dhe jo krosimin, atëherë ky gol bëhet edhe më fantastik nga sa është në të vërtetë. /Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Në fushë, zhveshtore dhe rrugë – pamje nga festa madhështore e Scudettos së 20-të të Interit

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

Humbja nga Reali sjell diçka të mirë te Barcelona, Xavi merr vendimin e madh?

Nga xhirimi i ngadalësuar, duket se shuhen dilemat se a ishte gol apo jo gjuajtja e Yamal