LAJMI I FUNDIT:

Goditje dënimi nga pothuajse gjysma e fushës – për Hulk nuk është aspak problem që të shënojë gol

Goditje dënimi nga pothuajse gjysma e fushës – për Hulk nuk është aspak problem që të shënojë gol

Sulmuesi i harruar brazilian Hulk shënoi mbrëmë një gol që na kujtoi se sa goditje të fuqishme

Reklama

Veterani brazilian, i cili na kënaqi me golat e tij të bukur nga distanca falë goditjes së tij fuqishme, aktualisht është duke luajtur për Atletico Mineiro dhe mbrëmë shënoi një gol fantastik kundër Cruzeiro.

Me rezultatin 0-0, Hulk shënoi një goditje dënimi fantastike në minutën e 27-të.

Asgjë nuk do të diskutohej, nëse ai nuk do ta kishte shënuar golin pothuajse nga qendra e fushës.

Lojtarët kundërshtarë nuk ngritën as një mur të gjallë dhe ndoshta u penduan.

Megjithatë, muri i gjallë nuk ishte as i domosdoshëm “në fillim”, sepse vështirë se dikush guxon të gjuajë nga kjo distancë. Por jo Hulk.

36-vjeçari, i cili nuk ka luajtur shumë në Evropë dhe i kaloi vitet më të mira të karrierës së tij në Kinë, tashmë ka pesë gola dhe dy asistime pas nëntë ndeshjeve në Serinë A të Brazilit këtë sezon./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mudrykut i thuhet të largohet nga Chelsea që në janar

Mudrykut i thuhet të largohet nga Chelsea që në janar

Premier League
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Shënoi 483 gola në 87 ndeshje: Man City e do sensacionin e Milanit

Shënoi 483 gola në 87 ndeshje: Man City e do sensacionin e Milanit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Neymar insiston në shkarkimin e Jesus, e do ish-trajnerin te Al Hilal

Neymar insiston në shkarkimin e Jesus, e do ish-trajnerin te Al Hilal

Ligat tjera
Napoli konfirmon lëndimin muskulor të Amir Rrahmanit, mësohet sa gjatë do të mungojë

Napoli konfirmon lëndimin muskulor të Amir Rrahmanit, mësohet sa gjatë do të mungojë

Serie A
Kalo në kategori