Një rrjet trafiku droge Shqipëri-Itali u godit nga policia italiane, pas dy vitesh hetime.

41 persona u arrestuan. 30 prej tyre janë lënë në burg, ndërsa për 11 të tjerët gjykata vendosi masën ‘arrest shtëpie’.

Nga ky operacion raportohet se janë goditur dy grupe kriminale, mes tyre edhe shqiptarë, por nuk jepen identitetet e tyre.

Aksioni për arrestimin e tyre i koduar “mesazh i shkurtër ” u zhvillua në Pulia, Leçe, Brindisi dhe në disa zona të Barit. /Telegrafi/