LAJMI I FUNDIT:

Gjykata e Lezhës lë në burg Saraivën, i dyshuar për vrasjen e biznesmenit Nikulaj

Gjykata e Lezhës lë në burg Saraivën, i dyshuar për vrasjen e biznesmenit Nikulaj

Gjykata e Lezhës ka vendosur masë “arrest në burg pa afat” për shtetasin portugez, Ruben Saraiva.

Saraiva dyshohet se është autori i vrasjes së biznesmenit Ardian Nikulaj në Lezhë, shkruan Top Channel.

Kujtojmë se Ruben Saraiva u ekstradua dy ditë më parë nga Maroku.

Seanca u zhvillua këtë të martë në orën 10:00.

Ndërkohë në sallën e gjyqit ai ka mohuar përfshirjen e tij në këtë vrasje duke thënë se në Shqipëri ishte vetëm për turizëm.

“Nuk e kam njohur viktimën dhe emrin e tij e kam mësuar nga mediat”, ka thënë ai.

U ekstradua dy ditë më parë, autori i dyshuar i vrasjes së Ardian Nikulaj del para gjykatës së Lezhës
Lexo po ashtu U ekstradua dy ditë më parë, autori i dyshuar i vrasjes së Ardian Nikulaj del para gjykatës së Lezhës

Gjithashtu ka kërkuar edhe të njihet me dosjen.

Ndërkohë avokati i caktuar nga shtetit Elton Laska në një komunikim për mediat sqaroi se Prokuroria kërkoi masën arrest me burg.

“Prokuroria kërkoi masë arresti me burg, deklarimi i tij ishte që nuk kishte asnjë lidhje me këtë ngjarje.

Gjykata e garantoi që do të kishte në dispozicion të gjithë fashikuj gjyqësor brenda një afati të parashikuar nga ligji dhe ai rezervoi të drejtën për të shprehur në një moment tjetër. Reagimi i tij ishte se nuk ka asnjë dijeni për ngjarjen dhe se e ka marrë vesh nëpërmjet mediave. Në Shqipëri kishte ardhur për pushime”, ka deklaruar avokati i caktuar nga shteti Elton Laska.

Në trend Lajme

Më shumë
Draft-statuti i Asociacionit, Joseph tregon pikën e mospajtimit me Kurtin

Draft-statuti i Asociacionit, Joseph tregon pikën e mospajtimit me Kurtin

Politikë
Rrëfimi i Demir Limës për Ukshin Hotin: Para se të dilte nga burgu i hoqi flokët vetëm që të solidarizohej me ne

Rrëfimi i Demir Limës për Ukshin Hotin: Para se të dilte nga burgu i hoqi flokët vetëm që të solidarizohej me ne

Lajme
Bislimi pas takimit me Lajçakun: Serbia në vazhdimësi e ka shkelur marrëveshjen në shumicën e neneve të saj

Bislimi pas takimit me Lajçakun: Serbia në vazhdimësi e ka shkelur marrëveshjen në shumicën e neneve të saj

Politikë
Shqipëria dhe Kosova bashkohen në 'Rotary International': Një ditë e rëndësishme për shqiptarët

Shqipëria dhe Kosova bashkohen në 'Rotary International': Një ditë e rëndësishme për shqiptarët

Lajme
Gërvalla: Sejdiu e ktheu LDK-në në degë të PDK-së, degradimi total ndodhi me Mustafën

Gërvalla: Sejdiu e ktheu LDK-në në degë të PDK-së, degradimi total ndodhi me Mustafën

Lajme
Prokuroria nis hetimet ndaj Përparim Ramës për shkelje në tenderin e komunës

Prokuroria nis hetimet ndaj Përparim Ramës për shkelje në tenderin e komunës

Lajme
Kalo në kategori