Dereck Chisora dëshiron një tjetër duel të nivelit të lartë në kategorinë e peshave të rënda, mirëpo fillimisht duhet ta kalojë pengesën e quajtur Senad Gashi.

Humbja nga Dillian Whyte ishte një hap prapa për 35-vjeçarin, i cili fillimisht e kishte menduar pensionimin, por menjëherë u tërhoq nga ai vendim dhe tash planifikon të përballet me ish-kampionin e WBO-së, Joseph Parker ose të pamposhturin Oleksandr Usyk.

Derek Chisora (Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)

Gashi i ka fituar 15 nga 17 meçet e tij profesionale dhe të gjitha triumfet i ka arritur me nokaut. Dy humbjet e tij janë nga Carlos Takam (të cilin e ka mposhtur Chisora në vitin e kaluar) dhe Tom Schwarz (i cili përballet me Tyson Furyn gjatë verës që vjen).

Senad Gashi në duelin ndaj Carlos Takam (Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)

Vendi i meçit
O2 Arena, Londër

Data
20 prill (e shtunë)

Koha
Duelet paraprake fillojnë rreth orës 20:00 (me kohën tonë), ndërsa meçi kryesor pritet të fillojë rreth orës 23:00 (me kohën tonë)

Parashikimi
Chisora e fiton duelin me nokaut teknik.

/Telegrafi/