LAJMI I FUNDIT:

Gjilani fiton derbin ndaj Dritës dhe ndez edhe më shumë luftën për titull

Gjilani fiton derbin ndaj Dritës dhe ndez edhe më shumë luftën për titull

Gjilani ka arritur ta mposht Dritën me rezultat 2-0, duke u kthyer si pretendent kryesor për titullin e kampionit.

Rastin e parë në ndeshje e kishte Xhevdet Shabani që gjuan me një goditje volej, por topi shkoi mbi portë.

Rastin më të mirë në pjesën e parë e kishte Sebino Plaku, i cili u vonua të godas edhe pse i vetëm me portierin Faton Maloku, pasi goditja e tij u bllokua nga Fidan Gërbeshi.

Erjon Vucaj tentoi nga largësia, por goditja e tij shkoi mbi portë.

Rast të mirë kishte edhe Franc Veliu në fundin e pjesës së parë, ku goditi me kokë, por topi shkoi ngjitur me shtyllë.

Pjesa e dytë  nisi shumë mirë për Gjilanin që me një aksion model arriti të shënojë gol.

Franc Veliu asiston shumë bukur për Sabino Plakun i cili me një goditje për tokë shënoi për 1-0.

Rastin më të mirë Drita e kishte në minutën e 85-të, ku pas një harkimi Ylber Kastrati për pak sa nuk shënoi në portën e tij, por shtylla e ndali topin.

Hamdi Namani kishte rast të mirë në kohën shtesë, por goditja e tij shkoi mbi portë.

Në fundin e lojës ishte Gerard Progni i cili asistoi për Adenis Shalën i cili shënoi për 2-0.

Pas kësaj fitoreje Gjilani ngjitet në vendin e dytë me 64 pikë, ndërsa Drita mbetet lider me një pikë më shumë, 65 sosh. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Përfaqësueset

"Ndaj tij do të zbatohen sanksione disiplinore dhe financiare" - klubi i Rubin Kazanit me reagim për situatën e Mirlind Dakut

Përfaqësueset
Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Përfaqësueset
Polonia bëhet ekipi i parë që eliminohet në fazën e gupeve në Euro 2024

Polonia bëhet ekipi i parë që eliminohet në fazën e gupeve në Euro 2024

Përfaqësueset
Arda Guler në dyshim te Turqia përpara ndeshjes kundër Portugalisë

Arda Guler në dyshim te Turqia përpara ndeshjes kundër Portugalisë

Përfaqësueset
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori