Khabib Nurmagomedov mund t’i ndjekë hapat e Conor McGregorit për t’u përballur me Floyd Mayweather në boks.

Kampioni i UFC-së mund të bëjë ndryshim në karrierën e tij me debutimin e tij në boks ndaj amerikanit të pamposhtur.

31-vjeçari po dominon në sportin e arteve marciale, derisa babai i tij Abdulmanap ka paralajmëruar se djali i tij mund të takohet me Mayweatherin.

View this post on Instagram

Флойд …уважаю желание провести бой с Хабибом . У нас сейчас самый ответственный момент, когда нам предстоит провести лучший бой в истории UFC. 12 против 12 из серии побед и болельщики ждут этого боя . Мы готовились к этому бою в обшей сложности больше года . Пять месяцев и бой должен состоятся . В впервые нам нужно будет выступить по боксу и нам нужен будет лагер – Ломаченко старшего на полгода . Почему бы нет !!!

A post shared by Abdulmanap_nurmagomedov (@abdulmanap.nurmagomedov) on Nov 5, 2019 at 11:25pm PST

“Floyd, e respektoj dëshirën tënde për t’u përballur me Khabibib”, ka thënë babai i rusit.

Khabib Nurmagomedov vendos të mbrojë titullin e UFC-së kundër Tony Ferguson në New York, zbulohen edhe detajet tjera Khabib Nurmagomedov vendos të mbrojë titullin e UFC-së kundër Tony Ferguson në New York, zbulohen edhe detajet tjera

“Në këtë moment jemi duke u përgatitur për meçin më të mirë në histori ndaj Tony Ferguson. Pas asaj shpresojmë që ky meç të zhvillohet dhe do të ishte një gjë e mirë”, ka shtuar më tej Abdulmanap.

Mayweather nuk ka luftuar që nga prilli i vitit 2017, atëherë kur mposhti McGrgorin në Las Vegas. /Telegrafi/