Ylli i fitnesit, Geta Beqa, e ka rrëmbyer edhe një kupë në Portugali.

Në këtë mënyrë, bodibilderja nga Kosova është kualifikuar për Kampionatin Botëror, i cili do të mbahet në Kankun të Meksikës në nëntor të këtij viti.

Javë më parë në Madrid të Spanjës, Geta e fitoi vendin e parë në ‘Elite Pro Diamond Cup Madrid’, duke përfaqësuar Kosovën në shtetit spanjoll.

Beqa arriti të dal më e mira në këtë garë, duke e ngritur serish flamurin kosovar në Madrid, ndërsa ajo tashmë zotëron kartën e Elite Pro, si atlete profesionaliste e kompletuar.

Krahas sukseseve që po arrin në garat e ndryshme ndërkombëtare, Geta është mjaft aktive edhe në rrjetet sociale.

Ajo vazhdimisht u jep këshilla ndjekësve të saj të shumtë duke i motivuar për një jetë shëndetshme dhe aktive.

Ndjehem shumë e privilegjuar që arrita të përfaqsoj Kosovën në ELITE PRO MADRID, ka qen një periudhë shumë e vështir për mua për Schengen Visa dhe akoma kam problem 😞, Spanja më bëri ftes speciale, sepse më vlersojn si Atlete të kompletuar, ku unë në vitin 2017 kam marr dy tituj ne Spanje, Kampionatin Evropjan dhe Arnold Classic Europa, unë kam ende motiv të vazhdoj në garat Profesionale dhe mos të ndalem deri tek Kampionati Botëror. Dua ta falenderoj Ministrin e MKRS-së Kujtim Gashi që më mbështeti financiarisht, të jem pjesë e garës Profesionale në Madrid. Unë premtoj që do sjell edhe këtë vit kupën botërore 🥇🏆🌎 #kosova #champion #2018 #viti #sukses #🥇#🏆#fitore #proud #my #workout #exercise #everyday #dont #stop #for #your #dreams #thanksgiving

A post shared by GETTA BEQA (@gettabeqa) on May 27, 2018 at 6:14am PDT

Kujtojmë se pos të qenit një bodibildere e instruktore fitnesi, në të kaluarën, Beqa e ka dëshmuar veten edhe në këndim dhe aktrim. /Telegrafi/