LAJMI I FUNDIT:

Gervinho po i bashkohet klubit të nëntë në karrierë

Gervinho po i bashkohet klubit të nëntë në karrierë

Ish- sulmuesi i Arsenalit, Gervinho thuhet se ka rënë dakord të bashkohet me Aris Selanik pas vetëm një sezoni në Trabzonspor këtë verë.

Reklama

35-vjeçari, i cili luajti për Arsenalin midis 2011 dhe 2013, kishte një edicion të mjerueshëm në Turqi, ku u paraqit në vetëm nëntë ndeshje për shkak të lëndimit.

Ish-sulmuesi i Romës dhe Parma pësoi një ligament të kryqëzuar të përparmë në tetor, gjë që e përjashtoi atë për pjesën tjetër të sezonit.

Bruno Peres dhe Gervinho kalojnë te Trabzonspor
Lexo po ashtu Bruno Peres dhe Gervinho kalojnë te Trabzonspor

Megjithatë, reprezentuesi i Bregut të Fildishtë fitoi medaljen e Superligës, pasi ai shënoi dy gola dhe një asist përpara lëndimit të tij.

Gervinho tani duket se do të largohet për një tjetër sfidë të re në karrierën e tij të gjatë, pasi ka luajtur në Angli, Itali, Francë, Belgjikë, Kinë dhe Turqi.

Aris po i afrohet nënshkrimit të fituesit të Kupës së Kombeve të Afrikës 2015, sipas Sport 24.

Aris po i afrohet nënshkrimit të fituesit të Kupës së Kombeve të Afrikës 2015 dhe sulmuesit të Bregut të Fildishtë

Raportimi sugjeron se sulmuesi pritet të mbërrijë në Greqi të mërkurën për t’iu nënshtruar testeve mjekësore përpara se të nënshkruajë kontratën e tij, që pritet të jetë një marrëveshje njëvjeçare.

Gazeta greke ka deklaruar gjithashtu se Gervinho nuk do të fitojë më shumë se 430,000 euro në vit, që është afërsisht 10,000 euro në javë. /Telegrafi/