Një reporter i verbër i BBC-së thotë se ai “instinktivisht” u hodh mbi një grabitës që i kishte vjedhur telefonin celular – dhe arriti t’ia merrte atë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Sean Dilley u vu në shënjestër të martën ndërsa ishte në një pushim gjatë një ndërrimi të natës në Shtëpinë e Transmetimit në Londër.

Një person që ngiste një biçikletë ia rrëmbeu telefonin – por Dilley nuk u dorëzua lehtë dhe në vend të kësaj mori një vendim në disa sekonda për të “arrestuar” sulmuesin e tij.

Ai tha më pas se dyshonte se ishte në shënjestër për shkak të verbërisë së tij.

Reklama

Korrespondenti i lajmeve shfrytëzoi rastin e tij kur ndjeu se sulmuesi i tij ishte ende pranë tij, kështu që u hodh në atë drejtim dhe arriti t’i hipte mbi, pasi e rrëzoi në tokë.

Reklama

Më pas ai mbajti krahët e tij dhe mundi të merrte telefonin e tij.

Dilley pësoi disa lëndime në incidentin.

Ai përdori një asistent zanor në telefonin e tij për të thirrur policinë dhe ndërsa priste policinë, një person tjetër mbërriti dhe i ofroi ndihmë. /Telegrafi/