LAJMI I FUNDIT:

BBC

203 Artikuj

Beteja e Luftës së Ftohtë për Tetris-in

Beteja e Luftës së Ftohtë për Tetris-in

Filmi
Bëhet virale fotografia e shqiptarit në Londër, i cili u fsheh në çati, pak centimetra mbi kokën e policit

Bëhet virale fotografia e shqiptarit në Londër, i cili u fsheh në çati, pak centimetra mbi kokën e policit

Shqipëri
Mediumi britanik BBC këshillon stafin të fshijnë TikTok-un nga telefonat e korporatës

Mediumi britanik BBC këshillon stafin të fshijnë TikTok-un nga telefonat e korporatës

Lajme Teknologji
Gjashtë mitet e lashta nordike që edhe sot jehojnë

Gjashtë mitet e lashta nordike që edhe sot jehojnë

Histori
Gary Linekeri dhe sfera e re problematike e fjalës së lirë

Gary Linekeri dhe sfera e re problematike e fjalës së lirë

Opinione
Derisa ekipi i BBC-së po raportonte para vullnetarëve që ndihmonin civilët ukrainas, raketa ruse shpërthen jo larg tyre

Derisa ekipi i BBC-së po raportonte para vullnetarëve që ndihmonin civilët ukrainas, raketa ruse shpërthen jo larg tyre

Evropa
Gjiganti mediatik i gatshëm t’ia trefishojë pagën Linekerit, vetë që të largohet nga BBC Sport

Gjiganti mediatik i gatshëm t’ia trefishojë pagën Linekerit, vetë që të largohet nga BBC Sport

Premier League
E gjithë Anglia në mbështetje të Gary Linekerit: Lojtarët dhe trajnerët refuzojnë intervistat për BBC Sport

E gjithë Anglia në mbështetje të Gary Linekerit: Lojtarët dhe trajnerët refuzojnë intervistat për BBC Sport

Premier League
Asgjë e re nga Fronti i Perëndimit dhe “reformat” në industrinë e filmit

Asgjë e re nga Fronti i Perëndimit dhe “reformat” në industrinë e filmit

Filmi
Pesë simbolet e fshehura në pikturat e Vermeerit

Pesë simbolet e fshehura në pikturat e Vermeerit

Piktura
BBC me dokumentar për Serbinë, vendin që e mbështetë pushtimin e Ukrainës nga Rusia

BBC me dokumentar për Serbinë, vendin që e mbështetë pushtimin e Ukrainës nga Rusia

Serbia
Filmi më “kuller” i realizuar ndonjëherë!

Filmi më “kuller” i realizuar ndonjëherë!

Filmi
Shqipëria, fontanë e civilizimit

Shqipëria, fontanë e civilizimit

Cult+
BBC kërkon falje që e ngatërruan Beyoncen me aktoren Viola Davis gjatë raportimit të ‘Grammy Awards 2023’

BBC kërkon falje që e ngatërruan Beyoncen me aktoren Viola Davis gjatë raportimit të ‘Grammy Awards 2023’

Yjet
Filmi EO dhe bota “sipas” gomarit!

Filmi EO dhe bota “sipas” gomarit!

Filmi
Artistët e viteve 1980 që parashikuan të ardhmen

Artistët e viteve 1980 që parashikuan të ardhmen

PamArt
Filmat që ia vlejnë t’i shihni gjatë shkurtit 2023

Filmat që ia vlejnë t’i shihni gjatë shkurtit 2023

Filmi
Gazetari i BBC flet për fëmijët shqiptarë të zhdukur në Britani: Punojnë në lavazh ose “shtëpi bari”

Gazetari i BBC flet për fëmijët shqiptarë të zhdukur në Britani: Punojnë në lavazh ose “shtëpi bari”

Shqipëri
Gazetarja e BBC-së në situatë të palakmueshme, detyrohet të vrapojë nëpër studio pas kamerës robotike

Gazetarja e BBC-së në situatë të palakmueshme, detyrohet të vrapojë nëpër studio pas kamerës robotike

Fun Lajme
Artikulli i BBC për Alpet Shqiptare, reagon Rama: Një ogur i mirë për promovimin ndërkombëtar të Shqipërisë

Artikulli i BBC për Alpet Shqiptare, reagon Rama: Një ogur i mirë për promovimin ndërkombëtar të Shqipërisë

Shqipëri
BBC Travel e nis vitin me Alpet Shqiptare: Vendi i fundit i pashkelur i Evropës

BBC Travel e nis vitin me Alpet Shqiptare: Vendi i fundit i pashkelur i Evropës

Shqipëri
Katërmbëdhjetë fotografitë më interesante të vitit 2022

Katërmbëdhjetë fotografitë më interesante të vitit 2022

Fotografia
Gazetari i verbër i BBC tregon se si arriti të shtrinte për tokë hajnin që tentoi t’ia vidhte celularin

Gazetari i verbër i BBC tregon se si arriti të shtrinte për tokë hajnin që tentoi t’ia vidhte celularin

Nga Bota
“Suavecito”: Kënga e dashurisë që u shndërrua në himn

“Suavecito”: Kënga e dashurisë që u shndërrua në himn

Muzika