LAJMI I FUNDIT:

Rreth 40 adoleshentë sulmojnë tre marinsa amerikanë në Kaliforni

Rreth 40 adoleshentë sulmojnë tre marinsa amerikanë në Kaliforni

Një video tronditëse ka regjistruar një turmë prej deri në 40 adoleshentë duke rrahur me egërsi tre marinsa amerikan jashtë detyrës, të cilët thonë se thjesht u kishin kërkuar të ndalonin ndezjen e fishekzjarreve në një plazh në Kaliforni.

Reklama

Pamjet tashmë virale tregojnë marinsat – po shijonin pushimet për fundjavën e Ditës së Përkujtimit – duke u ndjekur nga turma që po ecnin drejt San Clemente Pier Bowl.

“Ne u thamë se ishim marinarë, kështu që ata do të largoheshin – por ata nuk e bënë. Ata thjesht vazhduan me këtë”, tha një nga ushtarakët e sulmuar, Hunter Antonino, raporton nypost.

Teksa fillojnë të ecin në disa shkallë, disa nga grupi prapa bërtasin që “të largohen nga këtu” – përpara se njëri të vrapojë nga pas dhe të godasë me grusht ushtarakun pasardhës.

Videoja gati një minutëshe tregon se sulmi përfundon vetëm kur një burrë dhe një grua nxitojnë dhe u bërtasin atyre që të ndalojnë. Të paktën një tjetër marins u sulmua edhe pse nuk u pa në video.

Departamenti i Sherifit të Qarkut Orange fillimisht vlerësoi 10 deri në 30 adoleshentë dhe të rinj në moshë madhore – por pamjet nga larg sugjeruan shumë më tepër, me të paktën 40 në dukje që rrahin burrat në plazh.

Departamenti u zotua të hetojë sulmin “derisa të gjithë individët përgjegjës të identifikohen dhe ndiqen penalisht në masën më të plotë të ligjit”. /Telegrafi/